Elektronici môžu používať zvukové riešenia MERUS ™ triedy D v mnohých aplikáciách, ako sú reproduktory napájané z batérie, bezdrôtové a dokovacie reproduktory, zvukové panely, systémy s viacerými miestnosťami a systémy domáceho kina. Portfólio MERUS ™ obsahuje plne integrované monolitické integrované zosilňovače zvuku, viacčipové moduly zosilňovača zvuku (MCM), ako aj diskrétne ovládače IC zosilňovačov a napájacie riešenia MOSFET, škálovateľné tak, aby vyhovovali najprísnejším a najnáročnejším aplikačným potrebám.

Medzi produkty, ktoré sú teraz k dispozícii od spoločnosti Farnell, patria:

  • MA12040P (pre rozsah napájacieho napätia 4-18V) a MA12070P (pre rozsah napájacieho napätia 4-26V) sú vhodné pre reproduktory napájané z batérie, bezdrôtové a dokovacie reproduktory, zvukové lišty a systémy s viacerými miestnosťami / domácim kinom, pričom obidva modely majú zabudovaný digitálny systém pre správu spotreby energie s algoritmom, ktorý dynamicky upravuje spínaciu frekvenciu a moduláciu s cieľom optimalizovať stratu energie a elektromagnetické rušenie v celom rozsahu výstupného výkonu. Integrované digitálno-analógové prevodníky umožňujú vstup digitálnej zvukovej stopy I2S. Zosilňovače podporujú vzorkovacie frekvencie od 44,1 kHz do 192 kHz a poskytujú ochranu proti jednosmerným prúdom, skratom, prehriatiu a nedostatočnému napätiu. Flexibilné „profily režimu napájania“ umožňujú používateľovi využívať techniku viacúrovňového prepínania pre veľmi nízku stratu energie alebo veľmi vysoký zvukový výkon. Pre analógový vstup sú tiež k dispozícii doplnkové MA12040 a MA12070.

  • Súprava na vyhodnotenie zvuku EVAL_AUDIO_MA12070P, ktorá sa ľahko používa, obsahuje všetky prvky potrebné na vyhodnotenie vysoko energeticky účinného digitálneho vstupného viacúrovňového zosilňovača MERUS ™ triedy D 2 × 80W (MA12070P). IC je špeciálne zameraný na vysoko výkonné zvukové aplikácie bez filtrov a chladičov a je vhodný pre aplikácie, ako je hlasom ovládané audio zariadenie a profesionálne audio, kde je nevyhnutné maximalizovať dynamický rozsah a zvukový výkon pri minimalizácii rozptylu a straty energie.

Lee Turner, globálny vedúci polovodičov a jednodoskových počítačov v spoločnosti Farnell povedal: „Spoločnosť Infineon je známa svojimi priekopníckymi riešeniami v oblasti požiadaviek na zvukové aplikácie dodávaných prostredníctvom patentovaných architektúr, proprietárnych algoritmov, pokročilých výrobných technológií a rozsiahleho overovania a testovania. Riešenia zosilňovačov MERUS™, ktoré sa teraz dodávajú prostredníctvom spoločnosti Farnell, poskytujú zákazníkom bezprecedentný zvukový zážitok navrhnutý tak, aby maximalizoval energetickú účinnosť a zároveň poskytoval najlepší zvukový výkon vo svojej triede v optimálnych tvarových faktoroch vhodných pre vývojárov vyvíjajúcich výrobky pre domácnosti alebo profesionálne použitie.“

„Vďaka najnovším technologickým inováciám, ako sú viacúrovňové zosilňovače triedy D, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre vynikajúcu kvalitu zvuku a energeticky efektívne zosilnenie hudobných signálov, sú vývojári schopní viac ako kedykoľvek predtým vytvárať pre svojich zákazníkov lepšie produkty. Teší nás podpora spoločnosti Farnell pri zvyšovaní informovanosti a distribúcii našich zvukových zosilňovačov MERUS™, ktoré sú perspektívnym riešením do budúcnosti,“ poznamenal Jens Tybo Jensen, vedúci audio systémov triedy D v spoločnosti Infineon Technologies. Sortiment riešení audio zosilňovačov triedy D od spoločnosti Infineon je k dispozícii od spoločnosti Farnell v EMEA, Newark v Severnej Amerike a element14 v APAC.