Prichádza doba prosumerová založená na bezpečných dátach, hybridná konferencia eFocus

24.11.2021, 9:00 - 24.11.2021, 15:00 | Hotel Color Bratislava a virtuálne
Spoločnosť DIGIT, s.r.o. a mediálny portál eFocus organizujú odbornú konferenciu zo série podujatí smart metering/smart grid – online aj prezenčnou formou. Program konferencie je rozdelených do dvoch tematických blokov: • Nový dizajn trhu s energiou – aktívny odberateľ v centre záujmu • Dáta v ekosystéme energetiky (ich analýza, predikcia, modelovanie a bezpečnosť).
Prichádza doba prosumerová založená na bezpečných dátach, hybridná konferencia eFocus


S účastníkmi sa stretnú špičkoví prednášajúci, ako napr. Karol Galek, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva, Andrej Juris, predseda ÚRSO, Peter Dovhun, predseda predstavenstva SEPS, Martin Kuba z Agrofert či Marián Smik, predseda Slovenskej batériovej aliance.

Diskutovať budú o aktuálnych témach a pokúsia sa odpovedať aj na otázky čo prináša zmena energetickej legislatívy z pohľadu digitalizácie a dynamizácie trhu s elektrinou, ako sa zmení postavenie odberateľa, ktorý má v záujme lokálne vyrábať, uskladňovať, zdieľať elektrinu a predávať svoje prebytky či flexibilitu a čo to môže znamenať pre celý energetický hodnotový reťazec. Ako sú prevádzkovateľ prenosovej sústavy a organizátor trhu pripravení na nárast počtu a decentralizácie poskytovateľov podporných služieb (služieb výkonovej rovnováhy) a obchodníkov vyrovnávajúcich svoju odchýlku prostredníctvom agregovanej flexibility? Ktoré nové činnosti a služby budú podporené regulačnými opatreniami, aké sú možnosti zníženia nákladov na elektrinu a čo obsahuje rámec pre inovácie v energetike? Tí, ktorí majú záujem dozvedieť sa odpovede na tieto otázky, majú možnosť zaregistrovať sa na nižšie uvedenej adrese a zúčastniť sa na tomto inšpiratívnom podujatí.

Súčasťou podujatia bude aj výstava a technologické prezentácie firiem Fortinet, Microstep –HDO, IPESOFT, SFÉRA.

Online registrácia

Bezplatná prihláška pre utility do 10.11.

Podrobný program a viac informácií