productronica 2021, Mníchov

16.11.2021 - 19.11.2021 | Messe München, Nemecko
Vedúci svetový veľtrh pre vývoj a výrobu elektroniky.
productronica 2021, Mníchov


Pozitívne signály z priemyslu

Súčasný trend v oblasti vývoja a výroby elektroniky dáva nádej, že jesenný veľtrh bude úspešný. „V prvej polovici tohto roku sa prichádzajúce objednávky v priemysel z veľkej časti vyvíjal veľmi dobre. Vystavovatelia vzhľadom na spomaľovanie pandémie očakávajú pokračovanie pozitívneho obchodného trendu pre tento aj budúci rok. V tomto ohľade má productronica 2021 veľkú šancu byť úžasným stretnutím pre celý globálny priemysel výroby elektroniky,“ konštatuje Rainer Kurtz, generálny riaditeľ skupiny Kurtz Ersa a predseda poradného výboru productronica.

IoT a 5G – perfektná kombinácia

IoT (internet vecí) existuje v podnikaní už nejaký čas. Vďaka novému štandardu mobilnej komunikácie 5G dokáže teraz naplno využiť svoj potenciál. Počas veľtrhu môžu jeho návštevníci naživo zistiť, aké príležitosti to ponúka odvetviu výroby elektroniky.

Vývoj v oblasti IoT nespomalila ani pandémia koronavírusu. Táto technologická oblasť zostáva jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví. Spoločnosť pre prieskum trhu Statista preto očakáva, že do roku 2025 bude online takmer 31 miliárd zariadení internetu vecí. Iné odhady predpovedajú viac ako dvojnásobok tohto množstva.

Štúdia IoT od spoločností Computerwoche a CIO má podobné výsledky: 44 percent opýtaných priemyselných podnikov uviedlo, že počas pandémie zvýšilo rozpočet na internet vecí. Prostriedky smerovali predovšetkým do kontroly kvality a logistiky, po ktorých nasledovali sieťovo prepojené výrobné systémy a inteligentné produkty.

Vďaka novému štandardu mobilnej komunikácie 5G teraz dochádza k významnému rozšíreniu radu aplikácií, a to nielen v priemyselnom prostredí, ale aj v oblasti energetiky, zdravotníctva, vedy a spotrebiteľov. Vďaka veľkej šírke pásma, vysokému prenosovému výkonu a nízkemu oneskoreniu predstavuje 5G v mnohých oblastiach technický základ pre ďalšiu fázu vývoja internetu vecí.

Takmer tri mesiace do začiatku veľtrhu už potvrdilo svoju účasť viac ako 500 spoločností.

www.productronica.com