Simatic Robot Pick AI prináša UI do skladov

Nové automatizované riešenie spoločnosti Mecalux je postavené na technológii Siemens Simatic Robot Pick AI. Tento softvér je určený na spracovanie obrazu pre robotické riešenia, ktoré využívajú strojové učenie. Softvér na spracovanie 3D obrazu umožňuje robotom vyberať pri vychystávaní v sklade ľubovoľné položky bez ohľadu na ich tvar a veľkosť. Vopred natrénovaný algoritmus hlbokého učenia riadi schopnosť identifikovať 3D pozície na vychystávanie. Spoľahlivé umiestnenie na vychystávanie je vypočítané v najkratšom možnom čase, čo umožňuje vysoký výkon systému bez kolízií v boxe. Simatic Robot Pick AI ponúka aj ucelenú integráciu do automatizačnej platformy TIA Portal. Knižnicu Simatic Robot Library možno využiť aj na nadviazanie štandardizovanej komunikácie medzi robotom a programovateľnými automatmi (PLC).

„Technologické partnerstvo so spoločnosťou Siemens nám umožnilo vyvinúť vysoko flexibilné, bezpečné a používateľsky optimálne robotické riešenie, ktoré sa prispôsobí špecifickým potrebám našich zákazníkov,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Mecalux Javier Carrillo.

Nové vychystávacie riešenia pre kolaboratívne roboty

Spoločnosť Mecalux uviedla na trh dve riešenia na kolaboratívne vychystávanie založené na technológii Simatic Robot Pick AI: prvý kolaboratívny robot je naprogramovaný tak, aby bezpečne zdieľal pracovné miesto s operátormi, a druhý kolaboratívny robot pracuje autonómne vo vysoko výkonných vychystávacích staniciach. Vychystávacie riešenie spoločnosti Mecalux je určené na nepretržitú prevádzku, kde sa vykonáva až 1 000 vychystávacích úkonov za hodinu.

Kamera umiestnená nad vychystávacím boxom kolaboratívneho robota sníma 3D obraz tovaru na zostavenie objednávok. Len čo je položka vybraná, robot ju s vysokou presnosťou umiestni do vychystávacieho boxu a optimálne využije dostupný priestor. Spoločnosť Mecalux vyvinula algoritmus, vďaka ktorému robot tovar umiestni presne na to správne miesto. Pomocou softvéru na riadenie skladu spoločnosti Mecalux môže riešenie kolaboratívneho vychystávania automaticky meniť systém uchopenia v závislosti od typu tovaru. Po prijatí novej škatule systém spracovania videnia a algoritmus umelej inteligencie spoločnosti Siemens identifikuje obsiahnuté položky a určí najvhodnejší spôsob vychystania každého výrobku. Oba roboty vykonávajú celý proces úplne autonómne a s maximálnou presnosťou.

„Riešenie spoločnosti Mecalux ukazuje, ako môžu roboty riadené umelou inteligenciou zrýchliť a zefektívniť proces vychystávania, ktorý predstavuje zásadnú časovú aj nákladovú položku napr. v logistických centrách. Vďaka riešeniu Simatic Robot Pick AI je vychystávanie pomocou robotov flexibilnejšie a umožňuje rýchle spracovanie objektov rôznych tvarov a veľkostí, poradí si aj s rôznymi typmi obalov. Využitím robotov možno navyše zmierniť vplyv nedostatku pracovných síl, s ktorým sa české firmy stretávajú už dlhšie,“ vysvetľuje František Podzimek, vedúci predaja divízie Digital Industries v spoločnosti Siemens Česká republika.

Spracované podľa tlačovej správy spoločnosti Siemens Česká republika.

-tog-