Distribučné centrum zlepšilo pracovné postupy vďaka autonómnym vozíkom

Spoločnosť Milton CAT, popredný poskytovateľ služieb a náhradných dielov pre strojné zariadenia Caterpillar, úspešne nasadila vo svojom distribučnom centre do prevádzky robotické technológie autonómnych vysokozdvižných vozíkov. VecnaRobotics je lídrom v oblasti novej generácie robotických, automaticky navádzaných (AGV) vozíkov určených na manipuláciu s tovarom, pričom na trh dodáva kompletný rad takýchto riešení vrátane modelu RL3600-DO.
Distribučné centrum zlepšilo pracovné postupy vďaka autonómnym vozíkom

Tento automaticky navádzaný vysokozdvižný vozík je určený na presnú a autonómnu prepravu paliet vrátane ich úplne automatického nakladania a vykladania. Je ideálny na horizontálnu prepravu tovaru uloženého na paletách, pričom môže byť osadený vidlicami s rôznou dĺžkou a dokáže prepravovať rôzne typy paliet. Môže sa pohybovať medzi rôznymi prevádzkami, od príjmu tovaru do skladu alebo od konca výrobnej linky k preprave. Navyše ho možno z autonómneho režimu prepnúť na manuálne riadenie tak, ako je to možné pri štandardných vysokozdvižných vozíkoch.

Nasadenie týchto vozíkov umožnilo spoločnosti Milton CAT dosiahnuť ciele prostredníctvom cenovo dostupnej a pokročilej automatizácie, ktorá pomohla zlepšiť rýchlosť vybavovania požiadaviek zákazníkov a optimalizáciu pracovných činností v sklade s rozlohou takmer 61 000 m2, kde je v zozname na sklade 220 000 položiek.

„Nad robotickými vozíkmi AGV a ich využitím v našej prevádzke sme rozmýšľali najmä kvôli zlepšeniu zákazníckeho servisu a skráteniu reakcie na požiadavky zákazníkov. Zároveň bolo cieľom zlepšiť dobrý pocit z práce našich zamestnancov a prevádzkovú bezpečnosť,“ uviedol MikeErskine, manažér distribúcie v distribučnom centre Milford spoločnosti Milton CAT. „Je to prvý krok na ceste zvyšovania efektívnosti a automatizácie v našich procesoch. VecnaRobotics nám pomáha dosiahnuť tieto ciele vďaka prispôsobiteľným riešeniam, ktoré možno postupne rozširovať aj popri využívaní manuálne riadených vozíkov. Ich riešenia sa osvedčili ako cenovo veľmi efektívne. Sú navrhované a certifikované na bezpečnú prevádzku v dynamickom priestore, kde sa nachádzajú ľudia, pričom zaručujú maximálnu flexibilitu a produktivitu. Robotické vozíky možno využiť na presné premiestňovanie škatúľ, zásob, kufrov, vozíkov, regálov, košov, paliet, tovarov, ktoré nemožno prepraviť klasickými dopravníkmi, či veľmi ťažkých a nadrozmerných skladových jednotiek.

Spoločnosť Milton CAT už zaznamenala aj prvé prínosy, medzi ktoré patria:

Jednoduchá integrácia

Bez potreby zmeny existujúcej infraštruktúry mali pracovníci skladu možnosť v priebehu pár hodín zavolať autonómne robotické vozidlo a vidieť, ako dokáže efektívne vybaviť objednávky. Nasadenie vyžadovalo, aby mali vozíky AGV možnosť komunikovať s automaticky sa otvárajúcimi dverami a inou infraštruktúrou budovy, pričom by boli schopné autonómne vykonávať svoje úlohy.

Spokojnosť zákazníkov

Používanie autonómnych vozíkov zlepšilo schopnosť spoločnosti Milton CAT splniť ciele týkajúce sa vybavovania objednávok a súčasne zvýšiť spokojnosť svojich zákazníkov.

Efektívnosť

Vedenie spoločnosti zistilo, že nasadené riešenie je mimoriadne spoľahlivé, čo umožnilo zamestnancom delegovať prácu na robot a sústrediť sa na úlohy s vyššou pridanou hodnotou.

M. Erskine odhadol návratnosť investície na dva roky. Výkon robotických vozíkov AGV prekonal jeho očakávania. „Už teraz vidíme, že návratnosť dosiahneme oveľa skôr,“ konštatoval. „Navyše je tu niečo, čomu ja hovorím skrytá návratnosť investície. Nedá sa nejako vyčísliť alebo kvantifikovať, keď dodáte diely zákazníkovi v oveľa kratšom čase alebo znížite fyzickú vyčerpanosť pracovníkov, ktorí manuálne premiestňovali určité položky stále sem a tam.“

„Obzvlášť stredné a malé podniky žiadajú riešenia, ktoré sú zákaznícky prispôsobiteľné a škálovateľné,“ hovorí John Hayes, viceprezident pre predaj a logistiku vo VecnaRobotics. „Teší nás, že Milton CAT už zaregistroval pozitívnu zmenu v oblasti zákazníckych služieb, času dodávky a celkovej efektívnosti.“

Zdroj: Milton CAT Improves Workflows with VecnaRobotics´ Solutions. [online]. Case Study. VecnaRobotics. Dostupné na: https://robotics.vecna.com/post/milton-cat-improves-workflows-vecna-robotics-solution/.

-tog-