Stroje Uflexu sa využívajú po celom svete na balenie všetkého možného od šampónov a kozmetiky po vankúše a matrace. Spoločnosť zaviedla niekoľko priekopníckych technológií do baliarenského priemyslu, napr. hologramy. Takisto získala niekoľko medzinárodných ocenení vrátane WorldStar Award for Packaging Excellence a Design Innovation of the Year od spoločnosti Unilever. Cieľom Uflexu je ponúkať komplexné baliarenské riešenia, cenovo rozumné a inovatívne zariadenia, ktoré zabezpečia dodávku produktov k spotrebiteľom. Spoločnosť tvrdo pracuje na tom, aby sa stala svetovým lídrom v oblasti baliarenských strojov. „Cesta k hráčovi svetovej triedy je vydláždená modernými prostriedkami a zariadeniami v spojení so špičkovými metódami a postupmi. Našou snahou je dostať sa do desiatky najlepších firiem v našom segmente na svete,“ hovorí Ravi Sharma, viceprezident Uflexu.

Efekt 3D

Na splnenie svojich cieľov potreboval Uflex zrýchliť vývoj svojich strojov a zároveň si zachovať vysokú úroveň kvality svojich produktov. Kľúčovým prvkom bola aktualizácia z 2D CAD systému na pokrokové 3D riešenie, čo bol v prípade indickej spoločnosti PLM softvér Solid Edge od koncernu Siemens. Solid Edge si Uflex vybral z niekoľkých dôvodov. „Solid Edge je špičková technológia. Práca s ňou sa ľahko učí, vďaka čomu sa softvér jednoducho rozširuje medzi zamestnancov. Navyše máme výbornú podporu od lokálneho partnera Siemensu zameraného na PLM softvér, od firmy Avantha Technologies Limited,“ pokračuje Ravi Sharma. Uflex implementoval Solid Edge v oddeleniach návrhu a výskumu a vývoja. Avantha zaškolila tím Uflexu v práci so softvérom a v prípade potreby takisto poskytovala podporu priamo u zákazníka.

Rýchlejší návrh strojov, menej chýb

Od implementácie Solid Edge zaznamenal Uflex významný nárast efektivity a produktivity. „Dnes sme schopní vyrobiť a dodať viac strojov,“ podotýka Ravi Sharma. Jeden z faktorov, ktorým k tomu Solid Edge dopomohol, bolo rázne zníženie počtu chýb v návrhu, čo následne znížilo objem nutných prác na dieloch a materiáli. Ravi Sharma vyjadril veľkú spokojnosť so znamenitými vizualizačnými vlastnosťami Solid Edge „Keď vytvárame digitálnu zostavu stroja v softvéri Solid Edge, sme schopní nájsť problémové miesta, ako napr. neželané interakcie, ktoré by sme inak prehliadli, keby sme používali 2D vizualizáciu.“ Táto zdokonalená úroveň vizualizácie má pozitívny efekt aj na tržby a marketing. Ravi Sharma pokračuje “Predviedli sme virtuálne stroje vytvorené pomocou Solid Edge ­počas ukážky pred našimi zákazníkmi a na výstavách. Aj vďaka tomu sme získali ďalšie objednávky.“ Solid Edge navyše dokáže rýchlo generovať štrukturovaný zoznam materiálov a komponentov potrebných pri výrobe stroja, ktorý je odvodený z digitálneho návrhu.

O 70% rýchlejší vývoj produktu

Od prechodu na Solid Edge znížil Uflex dĺžku vývojového cyklu ­nového stroja o 70%. Firme to zabezpečuje nielen včasné dodávky strojov zákazníkom, ale ju to odlišuje aj od konkurencie, čo je dôležitý prvok v stratégii Uflexu prepracovať sa k najvýznamnejším dodávateľom vo svojom odbore na svete. Efekt zavedenia softvéru Solid Edge sa odzrkadlil v redukcii ­nákladov vďaka dramatickému poklesu opakovaných prác. Solid Edge má ­pozitívny dopad aj na zákazníkov, pretože Uflex mohol vďaka nemu znížiť ceny nových strojov. Ďalším dôležitým prínosom softvéru je presnejší odhad nákladov, vyššia kvalita produktov a ­vyšší stupeň inovácie.

www.siemens.com