V roku 2022 začal Weichuang Ranch používať inteligentný robot na podávanie krmiva RoboPusher Pro od spoločnosti Sveaverken s cieľom zlepšiť príjem krmiva a produkciu mlieka ich dojníc. Automatizáciou riadenia kŕmenia boli schopní ušetriť na mzdových nákladoch a zvýšiť príjem krmiva pre kravy, vďaka čomu sa zvýšila úžitkovosť. V máji 2023 Weichuang Ranch nasadil ďalších osem robotických jednotiek na podávanie krmiva novej generácie RoboPusher Nimbo, takže ich chov dojníc je ešte efektívnejší a inteligentnejší.

Automatické podávanie krmiva a stabilný príjem krmiva

Robot na podávanie krmiva od spoločnosti Sveaverken využíva vizuálny navigačný systém, ktorý umožňuje efektívne a bezobslužné automatické podávanie krmiva.

Výhody navigácie založenej na spracovaní obrazu

Používanie technológie vizuálnej navigácie v automatických kŕmnych systémoch má niekoľko výhod. Jednou z hlavných výhod je zvýšená účinnosť. Dosiahnutím automatickej distribúcie alebo podávania krmiva môžu farmári ušetriť čas a znížiť náklady na pracovnú silu. Navyše, keďže sa tieto roboty dokážu autonómne navigovať pomocou techník vizuálnej navigácie, môžu distribuovať krmivo presnejšie ako ľudia. Táto technológia tiež zlepšuje pohodu zvierat. Zabezpečením toho, že každé zviera dostáva v pravidelných intervaloch primeraný príjem krmiva, môžu farmári zabrániť nadmernému alebo nedostatočnému kŕmeniu, ktoré by mohlo viesť k zdravotným problémom.

Zvýšenie príjmu krmiva dojníc

Po 2,5-hodinovom nabíjaní môže RoboPusher Pro podávať krmivo 24-krát denne. Pri pravidelnom podávaní krmiva môžu mať kravy po vstupe do maštale vždy čerstvé krmivo. V porovnaní s ručným podávaním je príjem krmiva stabilnejší.

Dobrý popredajný servis

Popredajný tím spoločnosti Sveaverken odviedol vynikajúcu prácu. Keď sa vyskytne problém, stačí na jeho vyriešenie jeden telefonát. Ešte predtým, ako by problém spôsobil neočakávané výpadky v prísune krmiva, popredajný tím ho dokáže opraviť na základe vzdialeného prístupu.

Pozrite sa, ako pracuje robot na podávanie krmiva RoboPusher Nimbo - video.

Zdroj

[1] Sveaverken Feed Pushing Robot – A New Mode of Efficient Dairy Farming. Sveaverken. Blog. [online]

-tog-