NIDEC GPM zefektívňuje logistiku vďaka mobilným robotom

Nemecký automobilový subdodávateľ využíva tri roboty MiR100 s ťažným systémom na prepravu materiálu a prázdnych kontajnerov medzi skladom a výrobnými linkami.
NIDEC GPM zefektívňuje logistiku vďaka mobilným robotom

Viac ako 70 rokov vyvíja skupina NIDEC GPM Group inovatívne riešenia čerpadiel do automobilového priemyslu. Durínske výrobné zariadenie je od roku 2015 vo vlastníctve japonskej NIDEC Group, ktorá zaviedla modely štíhlej výroby s cieľom maximálnej efektivity a výkonnosti a minimálneho plytvania zdrojov. V nemeckej továrni je zamestnaných viac ako 1 200 pracovníkov.

Vo výrobnom zariadení v Durínsku využívajú jeden robot na zásobovanie pracovníkov výrobným materiálom a ďalšie dva roboty na zásobovanie montážnych liniek komponentmi. Roboty s integrovaným ťažným systémom MiRHook privážajú zo skladu do výroby plné kontajnery s materiálom a odvážajú späť prázdne vozíky. Za jednu cestu dokážu autonómne odtiahnuť až 300 kg nákladu. V priebehu jedného dňa prejde každý robot v priemere 11 kilometrov, ktoré teraz ušetria zamestnanci počas pracovného času. Na koordináciu všetkých troch robotov zákazník využíva softvér MiRFleet.

Nasadenie mobilných kolaboratívnych robotov na automatizáciu logistických procesov je ďalším krokom spoločnosti v pokračujúcej robotizácii výrobných zariadení. Firma hľadala také riešenie, ktoré by umožnilo prepravovať výrobný materiál bez ľudskej asistencie, dovolilo rýchle nasadenie a nevyžadovalo štrukturálne zmeny výrobných priestorov.

„Roboty od spoločnosti Mobile Industrial Robots si nás získali svojou flexibilitou a jednoduchým ovládaním,“ povedal Andreas Vogt, výrobný manažér a špecialista na štíhlu výrobu v NIDEC GPM. „Naším hlavným problémom bolo, že sme vo výrobných priestoroch mávali príliš veľa materiálu, čo, samozrejme, znamenalo zbytočné náklady navyše. Voľbou mobilných robotov MiR100 sme získali ideálne riešenie.“

Vďaka dodávkam presného množstva materiálu v presne stanovený čas znížili roboty MiR100 zásoby materiálu vo výrobnom zariadení a ušetrili cenný priestor. Automatizácia logistických procesov tiež umožnila spoločnosti menej sa venovať prevádzkovým problémom a presmerovať svoje zdroje na oblasť výskumu a vývoja. Ten je základným predpokladom udržania vysokej konkurencieschopnosti na trhu. Na základe úspešného nasadenia plánuje firma zabezpečiť ďalšie dva mobilné roboty MiR.

http://www.mobile-industrial-robots.com