V rámci ďalšieho rozvoja sme nadviazali spoluprácu s ďalšou ­divíziou našej materskej spoločnosti – Astronergy, piatym najväčším výrobcom solárnych panelov na svete. Astronergy sa zameriava na výrobu monokryštalických a polykryštalických panelov. Vo ­svojom výrobnom portfóliu má aj výrobu tenkofóliových modulov s vysokou účinnosťou. Spoločnosť Astronergy sa podieľa na najväčších projektoch v regiónoch a spolupracuje s renomovanými bankovými inštitúciami, ako UniCredit, Santander a ďalšie. NOARK v spolupráci s Astronergy už zrealizovali niekoľko projektov na Slovensku – od malých domových aplikácií v Nitre až po strešné aplikácie strednej veľkosti neďaleko Topoľčian a v Košiciach. Našou výhodou oproti konkurencii je komplexnosť ponuky.

Ako ­jedna z mála svetových spoločností vyrábame celé riešenia pre fotovoltické elektrárne v rámci jedného koncernu. Zákazníkovi ­ponúkame všetko potrebné od fotovoltických panelov, DC rozvádzačov pozostávajúcich z jednosmerných ističov a ochranných prvkov, monitorovacích jednotiek, striedačov až po AC elektroinštalačné komponenty, ako sú ističe a vypínače. Vďaka tomu dokážeme ­zabezpečiť projekty rôznych veľkostí – od malých domových aplikácií až po veľké solárne farmy. „Pre našich veľkoobchodných partnerov pripravujeme kompletné balíky domových aplikácií. Chceme ľudom ukázať, ako jednoducho si možno postaviť vlastnú elektráreň na svojom dome, a ­výhody a ­návratnosť takejto investície.

Sme pripravení povedať áno všetkým, ktorí majú záujem o fotovoltické panely na svoju strechu,“ hovorí Petr Perger, obchodný manažér pre Českú republiku a Slovenskú republiku. Riešenia NOARK pre fotovoltaiku boli úspešne prezentované na ­výstave Intersolar v Mníchove, ktorá sa konala v termíne 13. – 15. Júna 2012 a je najväčšou európskou výstavou pre solárne fototermické a fotovoltaické technológie. Firma NOARK sa rovnako prezentovala v stredoeurópskom regióne na výstavách Energetab v Poľsku a IEAS v Rumunsku. Spoločne s našimi lokálnymi partnermi sa zúčastníme ďalších výstav v Bulharsku, Bielorusku a v Českej republike.

www.noark-electric.sk