Obr. Plne automatizovaná linka je zložená z niekoľkých samostatných zariadení a umožňuje plniť až 11 rôznych typov obalov.

Rodinná firma DF Partner vo svojom podniku sprevádzkovala automatickú plniacu linku, ktorá je prvou svojho druhu v Českej republike. Zavedením novej linky do prevádzky spoločnosť DF Partner zdvojnásobí produkciu prevádzkových kvapalín svojej vlastnej značky Sheron. Ide o najväčšiu investíciu do zvýšenia výrobnej kapacity v histórii spoločnosti. Inovácia si vyžiadala investíciu v rádoch desiatok miliónov českých korún.

„Linka je unikátna rozsahom automatizácie s minimálnym podielom manuálnej práce. Všetky čiastkové zariadenia linky sú napojené na vlastný Informačný systém DF Partner, odkiaľ čerpajú parametre k práve vyrábanému výrobku. Výrobná linka tak má online kompletné informácie k danému vyrábanému produktu,“ hovorí Adam Nezval, výrobný riaditeľ spoločnosti DF Partner.

„Dlhodobo evidujeme nárast dopytu po prevádzkových kvapalinách. Bolo ťažké dopyt obchodných partnerov uspokojiť, chýbali dôležité technológie aj ľudské kapacity. Implementáciou automatizovanej plniacej linky výrazne zvýšime kapacitu výroby. Nová linka naplní až 3 600 päťlitrových fliaš za hodinu,“ dopĺňa A. Nezval. Plne automatizovaná linka je zložená z niekoľkých samostatných zariadení a umožňuje plniť až 11 rôznych typov obalov.

Výrobná linka je navrhnutá tak, že po každej operácii nasleduje automatická kontrola – či ide o aplikáciu etikety, implementáciu odnosky na kanister, inštaláciu uzáveru, konečný objem kvapaliny alebo váhu palety. Z linky tak vychádza ucelená prepravná jednotka určená na distribúciu.

Zaujímavosti o linke:

  • Automatizovaná linka je schopná naplniť až 500 000 litrov kvapalín denne.
  • Dodávateľom automatizovanej plniacej linky je česká spoločnosť.
  • Linku obsluhujú štyria pracovníci. Vďaka automatizácii dôjde k odstráneniu manuálnej náročnosti výrobného procesu.
  • Linka zaberá priestor 442 m2, čo je zhruba veľkosť troch volejbalových ihrísk.

Zdroj: DF Partner s.r.o.