Mali sme plné ruky práce, obracali sme sa, ako sme najlepšie vedeli. Neľahká doba si žiadala vydať zo seba maximum vedomostí a schopností. Bol čas oddychovať, vychutnávať teplé letné slnko, doma, pri mori, v lese. Bol čas, keď sme naštartovali jesenný kolobeh toho, čo sa dalo ešte uzavrieť, zobchodovať, preinvestovať, získať kontrakty. Opäť sme sa postretávali na konferenciách, veľtrhoch, stretnutiach so zákazníkmi či len tak, medzi štyrmi očami. Bol čas vychutnať si pezinský burčiak, záhorácke lokše či hriatô.

Bol čas prehodnotiť to, čo sa nám podarilo, výsledky, čísla, grafy, stav na účte. Bol čas pripraviť pôdu pre rok nasledujúci, vymyslieť najlepšiu stratégiu, odhadnúť vývoj a z toho plynúce možnosti pre náš biznis či firmu. Na to všetko a na mnohé iné veci už čas bol. Teraz je zase čas. Na niečo iné. Nezmestí sa do žiadnych stratégií ani grafov. Nemá to miesto v žiadnych štatistikách. Jediné, kde to má nejaké miesto, je naše srdce. Teraz je čas stíšiť sa. Stíšiť sa tak, aby sme začuli ten hlas spred dvetisíc rokov. Ten hlas, ktorý sa nesie práve a len na Vianoce. Hlas plačúceho dieťatka zavinutého do plienok a uloženého v jasliach.

Nepremeškajme príležitosť, staňme sa na chvíľu pastiermi a zažime s otvoreným srdcom okamih zvestovania narodenia Spasiteľa. Bol čas na mnohé veci. Teraz prišiel čas vianočný... Prajem vám, aby ste nadchádzajúce sviatky Božieho narodenia prežili v láske a pokoji so svojimi najbližšími. Teraz je čas na voňavé medovníky, oblátky, kapustnicu. Teraz je čas porozumenia, zmierenia, odpustenia. Teraz je čas radosti. A nech nás sila Jeho slova neopustí ani v budúcom roku. Ak sa Jeho cesty stanú aj našimi, máme istotu, že zvládneme aj tie najväčšie výzvy v našom živote.