Filozofiou spoločnosti je nadštandardná technická podpora zákazníkov, zabezpečovaná prostredníctvom vyškolených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti vývoja a výroby priemyselných zariadení. AMTEK ako autorizovaný partner svetových výrobcov (napríklad di-soric, DATALOGIC, EUCHNER, FUJI ELECTRIC, MAYTEC, ANALOG DEVICES, TDK-Lamda, TRACO POWER) má priamy prístup k ich najnovším technickým a obchodným informáciám.

Inovačné úsilie ich vývojových centier produkuje každoročne novinky v sortimente, ktoré AMTEK prezentuje svojim zákazníkom pri osobnom kontakte a tiež na odborných seminároch, v médiách a na špecializovaných výstavách. Najbližšou výbornou príležitosťou na stretnutie s obchodnými partnermi je veľtrh AMPER 2014 v Brne, kde určite nebudú chýbať novinky z celého portfólia spoločnosti AMTEK, spol. s r. o.

di-soric rozšíril svoju novú sériu kapacitných snímačov priblíženia KDCT

Už dnes sú dostupné kapacitné snímače priblíženia KDCT 12... v puzdre M12 a KDCT 08... v puzdre M8. Sú zabudované v odolnom puzdre z nehrdzavejúcej ocele a určené na montáž s úplným zapustením puzdra (flush). Detegujú takmer všetky materiály v kvapalnom, práškovom alebo pevnom stave, elektricky vodivé alebo nevodivé, umiestnené v nádobách alebo za obalom. Jediným tlačidlom TEACH alebo cez externý signál možno jednoducho a rýchlo nastaviť požadovanú citlivosť snímača v pracovnom rozsahu 0,1 až 6 mm, ako aj prepínať funkciu výstupu NO/NC. Variabilná hysteréza zlepšuje spínaciu charakteristiku kapacitného spínača. Na obrázku ( Obr. 1a, 1b ) je znázornená aplikácia, kde kapacitný snímač kontroluje správnosť plnenia tovaru do nepriehľadného kartónového obalu.

Laserová pásová vidlicová meracia závora di-soric LLGT081

Meranie s vysokým rozlíšením až 20 μm a meracím rozsahom do 25 mm môže byť použité na detekciu a analýzu aj veľmi malej rozmerovej odchýlky. Špeciálna optika premieta jemný paralelný laserový lúč na riadkový CMOS senzor s vysokým rozlíšením. Konštrukčné riešenie v tvare vidličky eliminuje nutnosť zložitého nastavovania vysielača k prijímaču. V prípade merania menších odchýlok možno rozsah merania znížiť až o 20 %. Tým sa výrazne zvýši odchýlka signálu analógového výstupu pri zachovaní konštantnej rozmerovej zmeny v testovanom objekte. Nastavenie meracieho rozsahu aj prepínanie typu výstupu sa vykonáva pomocou dvoch tlačidiel TEACH alebo na diaľku cez externý signál. Na obrázku ( Obr. 2a, 2b ) je znázornená aplikácia, kde sa na základe merania priemeru nástroja vykonáva jeho selekcia. Snímač má nastavené dva výstupy tak, aby výstup A bol aktívny pri veľkosti meraného objektu s priemerom 5 mm ± 0,5 mm a výstup B bol aktívny pri veľkosti objektu s priemerom 15 mm ± 0,5 mm. Stav signálov na výstupoch A a B sa využíva pri výbere nástroja alebo triedení požadovaných objektov, podľa konkrétnej aplikácie.

Zásadami spoločnosti AMTEK, spol. s r. o., sú:

  • poskytovať stálu technickú podporu založenú na hlbokej znalosti produktu,
  • dlhodobý spoľahlivý vzťah s klientmi, 
  • umožniť zákazníkom náskok pred konkurenciou!

Prehľad zastupovaných spoločností a stručná charakteristika ich produktov 

Pozývame vás na expozíciu firmy AMTEK, spol. s r. o., na veľtrhu AMPER 2014 v Brne, hala V, stánok V2.14. v dňoch 18. - 21.3. 2014. Pre prvých 20 vážnych záujemcov čaká voľná vstupenka (voucher) a malé občerstvenie. Neváhajte a napíšte na adresu amtek@amtek.cz , do predmetu, prosím, uveďte „voucher“. Tešíme sa na vašu návštevu.

 

AMTEK, spol. s r.o.
Vídeňská 125 619 00 Brno, ČR
Tel.: +420 547 125 555
amtek@amtek.cz
www.amtek.cz

zastúpenie na Slovensku:

Ing. Dušan Hlávka
Tel.: +421 911 205556
dusan.hlavka@amtek.cz