Lepší spôsob kalibrácie teploty

„Spoločnosť Beamex už viac ako 40 rokov rozvíja svoje znalosti a know-how v oblasti merania teploty. Nedávno sme komplexnejšie pochopili termodynamiku a riadiace systémy teploty. To nám umožnilo spojiť naše skúsenosti s návrhom kalibrátorov, kalibráciou teploty a odbornými znalosťami v oblasti merania teploty, ktoré vyvrcholili predstavením špičkovej kalibračnej teplotnej piecky kombinovanej s multifunkčným prevádzkovým kalibrátorom a komunikátorom Beamex MC6, čo pozoruhodne zjednodušuje kalibráciu teploty,“ vysvetľuje Antti Mäkynen, produktový manažér Beamex.

Výkonný a všestranný charakter MC6-T je dôkazom toho, že jediné zariadenie môže poskytovať vysoko presné referenčné merania a simulácie teploty, tlaku a elektrických signálov, ako sú odpor, mA, mV, V, impulzy a frekvencia, spolu s komunikátorom HART, Profibus PA a FOUNDATION Fieldbus. „So všetkou touto funkčnosťou môže MC6-T nahradiť mnoho jednotlivých zariadení, ako je napr. teplotný blok, kalibrátor teploty a tlaku, prevádzkový komunikátor, datalogger. Na trhu nie je nič, čo by malo túto kombináciu funkčnosti,“ vysvetľuje A. Mäkynen. „Model MC6-T štandardne prináša zákazníkom jednoduché použitie v spojení so spoľahlivými bezpečnostnými prvkami chrániacimi ľudí a pracovisko,“ dodáva.

Kombinácia vynikajúceho teplotného a metrologického výkonu, skráteného času kalibračného cyklu a špeciálneho vyhotovenia odolného okolitým podmienkam predstavuje niekoľko jedinečných vlastností. Ponúka tiež schopnosť kalibrovať krátke a prírubové sanitárne snímače. Pri tradičných tepelných suchých pieckach to spravidla nie je možné. MC6-T je k dispozícii v dvoch rôznych modeloch: MC6-T150 na kalibráciu nižšej teploty (-30 až 150 °C) a MC6-T660 na kalibárciu vysokej teploty (50 až 660 °C). Kombináciou MC6-T so softvérom Beamex bude proces kalibrácie teploty plne automatizovaný, a teda aj bezpapierový. S týmto druhom integrovaného kalibračného riešenia možno čas strávený kalibráciou znížiť až o 50 %, čo šetrí peniaze a súčasne zvyšuje kvalitu záznamov.

O spoločnosti Beamex

Beamex je popredný svetový poskytovateľ kalibračných riešení, ktorého cieľom je vytvoriť lepšie spôsoby kalibrácie pre globálny spracovateľský priemysel. Beamex ponúka komplexnú škálu produktov a služieb: od prenosných kalibrátorov po pracovné stanice, kalibračné príslušenstvo, kalibračný softvér, odvetvové riešenia a profesionálne služby. Prostredníctvom dcérskych spoločností, pobočiek a rozsiahlej siete nezávislých distribútorov spoločnosti Beamex sú jej produkty a služby dostupné vo viac ako 80 krajinách. Spoločnosť Beamex má po celom svete viac ako 12 000 zákazníkov.

Pozrite si video o automatickej kalibrácii teplotného snímača Pt100 pomocou Beamex MC6-T660.