Ručné ID čítačky sa musia často použiť v náročnom výrobnom prostredí. Sú vystavené drsnému zaobchádzaniu, vlhkosti, oleju, prachu aj opakovaným nárazom a pádom. Odolná konštrukcia čítačky znižuje náklady na údržbu a servis, prerušenie pracovného procesu, prípadne opakovaný nákup nových náhradných zariadení. Pri mnohých rizikových prácach treba nosiť pracovné rukavice. Tie by nemali byť prekážkou a obmedzovať používanie ručných ID čítacích zariadení, čo by viedlo k zníženiu produktivity práce. Správny ergonomický dizajn so spoľahlivými ovládacími a indikačnými prvkami sú nevyhnutnou podmienkou produktivity práce. Ďalšou nemenej dôležitou podmienkou je rýchle a bezchybné čítanie 1D a 2D kódov za akýchkoľvek podmienok. Nesmie dôjsť k zlyhaniu a k chybne dekódovanej informácii z kódu, aby sa zabezpečila úplná sledovanosť v celom reťazci výrobného procesu.

Všetky uvedené nároky na spoľahlivú čítačku ponúka ID Hammer (ID-200) firmy di-soric. Najodolnejšia ručná čítačka na svete je vyrobená z ľahkého leteckého hliníka. Puzdro čítačky ID Hammer je z ľahkej hliníkovej zliatiny s vysokou pevnosťou, ktorá vydrží bez problémov zaťaženie až do 60 t. Takéto puzdro je pri ručnej ID čítačke svetovým unikátom. Odolná spúšť a pevne prichytený štandardný priemyselný konektor M12 zvyšujú už tak vysokú odolnosť a funkčnú spoľahlivosť zariadenia, ktorá bola preukázaná testovaním s opakovanými pádmi z výšky 2 m. Výsledkom precízneho dizajnu s premyslenou ergonómiou je čítačka s dokonale vyváženým ťažiskom, ideálne umiestnenou spúšťou a s hmotnosťou len 570 g, ktorá redukuje únavu ruky na minimum. Prístroj má stupeň ochrany IP54. Bezdrôtová verzia aj ďalšie iné varianty čítačky sú v etape plánovania.

ID-Hammer je ručná DPM čítačka v najvyššej priemyselnej kvalite určená na čítanie všetkých druhov 1D a 2D kódov. V čítačke je integrovaná výkonná elektronika s vysoko efektívnymi algoritmami dekódovania, ktorá zaručuje bezpečné a veľmi rýchle dekódovanie 1D a 2D kódov aj v sťažených podmienkach, spôsobených nedokonalou výrobou kódu alebo jeho postupnou degradáciou. Je schopná dekódovať kódy rôznej farebnosti a svetlosti, rozmazané, znečistené, veľmi husté, veľmi malé, s nízkym kontrastom, čiastočne poškodené, kódy na vysoko reflexných povrchoch, ako aj DPM kódy vyrobené všetkými bežne používanými technológiami, či je to vyrazenie mikroúderom, vlisovaním, dierovaním, vyleptané alebo vypálené laserom.

Integrované tri typy osvetlenia a dvojzónová optika sú optimalizované vnútorným inteligentným systémom čítačky pre každý snímaný kód. Na obrazový CMOS snímač s vysokým rozlíšením (1 280 x 960 pixelov) sú generované snímky súčasne cez dve optické sústavy. Lepšie zo snímok sa automaticky použijú na dekódovanie kódu. Dvojzónová optika výrazne zjednodušuje proces čítania. Zabezpečuje rýchle a spoľahlivé dekódovanie aj pri nestabilnej pracovnej vzdialenosti, a tak umožňuje čítanie v rozsahu vzdialenosti 0 až 200 mm (v závislosti od kódu a jeho rozlíšenia), a to bez automatického zaostrovania, ktoré by spôsobovalo zbytočné predĺženie dekódovania. V závislosti od kvality čítaného kódu a svetelných podmienok okolia sa s cieľom optimálneho čítania osvetlenie nastavuje automaticky. K dispozícii je integrované predné osvetlenie s jasným zorným poľom (Bright-FieldLight), predné osvetlenie s temným zorným poľom (Dark-FieldLight) a difúzne osvetlenie. Spätná väzba o činnosti ID čítačky je zabezpečená programovateľnými LED, zvukovým signálom a vibráciami.

Produkty firmy di-soric prináša na český a slovenský trh firma AMTEK, spol. s r. o. 

Filozofiou firmy AMTEK je nadštandardná technická podpora zákazníkov, zabezpečovaná prostredníctvom vyškolených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti vývoja a výroby priemyselných zariadení. Prehľad zastupovaných spoločností a stručná charakteristika ich produktov je publikovaná v brožúre, ktorú si možno stiahnuť v PDF verzii na adrese http://www.amtek.cz/images/stories/FIRMA/AMTEK_brozura_2014.pdf.


Firma AMTEK, spol. s r. o., si dovoľuje informovať svojich slovenských zákazníkov, že k 2. 9. 2016 otvorila novú kanceláriu v Žiline na ulici M. Rázusa 13 A (budova VEREX ŽILINA, a. s., 2. poschodie).


Súvisiace dokumenty:

https://www.di-soric.com/en/ID-200-IM3-2-S-58151.html 
https://www.di-soric.com/datei.php?src=pdb_medien/datenblaetter/en/209864_en.pdf 
https://www.di-soric.com/datei.php?src=pdb_medien/beipackzettel/berechnet/vis_vision/209864.pdf 
https://www.di-soric.com/static/newsletter/2016/04_id-hammer/news_en_online.html 

Kancelária na Slovensku: 

AMTEK, M. Rázusa 13 A, Žilina
amtek@amtek.sk 
Ing. Dušan Hlávka
Tel.: +421 911 205556
dusan.hlavka@amtek.sk