Vplyvy spôsobené posypovými soľami, olejmi a umývacími procesmi s vysokotlakovými a vysokoteplotnými cyklami či elektromagnetickým rušením sú ďalšie z faktorov, ktoré môžu negatívne pôsobiť na indukčné snímače.

Dopravné prostriedky predstavujú jednu z najnáročnejších aplikácií pre snímače. Akékoľvek zariadenie nainštalované na pohyblivom stroji, je vystavené extrémnym prevádzkovým podmienkam. Zároveň musí odolávať neustálym otrasom a vibráciám s vysokou úrovňou alebo veľkým zmenám teploty či kolísaniu napätia. Vplyvy spôsobené posypovými soľami, olejmi a umývacími procesmi s vysokotlakovými a vysokoteplotnými cyklami či elektromagnetickým rušením sú ďalšie z faktorov, ktoré môžu negatívne pôsobiť na indukčné snímače.

Spoločnosť ENIKA.CZ prináša na slovenský a český trh indukčné snímače radu ICS E1, ktoré boli vyvinuté práve na inštaláciu v ťažkých prevádzkových podmienkach pohyblivých strojov. Zaisťujú presnú a spoľahlivú detekciu prítomnosti a polohy pri pohyblivých kovových častiach, ako sú otáčky v prevodovke, poloha piestu alebo koncová poloha. Snímače ICS s certifikáciou E1 spĺňajú prísne nemecké podmienky pre pohyblivé stroje.

Vyhotovenie:

  • M12, M18 a M30 v antikorovom puzdre s konektorom M12 alebo PUR káblom 2 m,
  • zabudované a nezabudované vyhotovenie,
  • spínacia vzdialenosť od 4 do 22 mm.

Mechanická odolnosť:

  • antikorové puzdro AISI 304, prevádzková teplota –40 až 85 °C,
  • krytie IP68 a IP69K, odolnosť proti aerosólom soli (EN 60068-2-52 Kb),
  • odolnosť proti rázom do 100 g, trvalo 40 g (EN 60068-2-27 Ea),
  • odolnosť proti vibráciám do 20 g (EN 60068-2-6 Fc).

Elektrická ochrana:

  • ochrana proti napäťovým špičkám pri náhodnom odpojení batérie (ISO 7637-2 /SAE J1113-11),
  • ochrana proti prepólovaniu, prepätiu, skratu a preťaženiu.

Hlavné výhody

Certifikácia E1
Náročná certifikácia pre dopravné prostriedky v automobilovom priemysle povoľuje prevádzku prostriedku na verejných komunikáciách. Zvýšená odolnosť proti vyžarovanému EM rušeniu do 200 V/m.

Ochrana proti napäťovým špičkám
Napájanie snímača je plne chránené proti napäťovým rázom vznikajúcim pri náhodnom nežiaducom odpojení batérie, pričom alternátor stroja je potom zdrojom dobíjacieho prúdu, ktorý môže poškodiť napájané záťaže.

Napájanie 8 – 60 V DC
Široký rozsah napájacieho napätia umožňuje prevádzku snímača pri rôznych stavoch batérií – pri poklese napätia pri vybitej batérii, pri zvýšenom napätí počas dobíjania alebo pri napäťových špičkách pri spínaní väčších záťaží, napr. pri hydraulických čerpadlách.

–40 až 85 °C
Konštrukcia snímača ICS E1 umožňuje prevádzku aj v extrémnych podmienkach, napríklad v blízkosti motora alebo výfukového systému.

Extrémna mechanická odolnosť
Odolné antikorové puzdro s vynikajúcou odolnosťou proti korózii spôsobenej aerosólmi soli, zvýšená odolnosť proti rázom a vibráciám, krytie IP69K zabraňujúce prenikaniu vody a vlhkosti počas opakovaných čistení pri vysokej teplote a tlaku na odstránenie olejov, tukov, prachu a pod.

Plug & play
Zákaznícke úpravy na vyžiadanie, ako je požadovaná dĺžka kábla a zakončenie štandardizovanými konektormi pre mobilné stroje.