Spoľahlivé káble s dlhou životnosťou

Veterné turbíny využívajú prirodzenú silu vetra a premieňajú kinetickú energiu na energiu elektrickú. Účinnosť a kapacita veterných elektrární sa v priebehu rokov zlepšila, čo umožňuje väčšiu inštaláciu a väčšiu výrobu elektriny. Spoločnosť Heatex vyvíja systémy chladiacich jednotiek veterných elektrární ako pre pobrežné, tak aj veterné turbíny na mori. Tieto zložité zariadenia musia byť napájané spoľahlivými káblami s dlhou životnosťou a funkčnosťou. Preto sa spoločnosť Heatex rozhodla pre výrobky LAPP.

Teplo vzniknuté pri generovaní elektrickej energie musí byť odvádzané, aby bola zaistená dlhá životnosť komponentov vo vnútri gondoly a tým aj celej veternej elektrárne. Napájanie a ovládanie motorov klimatizačnej jednotky zaisťujú tienené flexibilné bezhalogénové káble ÖLFLEX® CLASSIC 135 CH s vylepšenými protipožiarnymi vlastnosťami. Výhodou týchto káblov je ľahká manipulácia a inštalácia vďaka flexibilnej konštrukcii, priestorovo úsporná inštalácia vďaka malým priemerom káblov a certifikácia pre námorné použitie.

Jednoduché a spoľahlivé napojenie na tienenie zaisťujú vývodky SKINTOP® MS-SC-M, čo sú mosadzné káblové vývodky s vysoko vodivým tieniacim pružinovým kontaktom EMC alebo tiež mosadzné vývodky SKINTOP® MS-M BRUSH s optimálnym nízkoohmovým 360˚ tieniacou kontaktnou kefou a vo veľkostiach M7x1,5 až M110x2 s dvojitým lamelovým košom pre jednoduchú montáž káblov s veľkými priemermi.

Pre viac informácií navštívte webové stránky www.lapp.cz