Najpopulárnejším a najrozšírenejším typom kamery od spoločnosti Banner je tzv. obrazový snímač iVu. Tento snímač je kombináciou jednoduchosti optických snímačov a inteligencie kamerových systémov na elegantné riešenie aplikácií, kde štandardné snímače nestačia a kamerový systém je príliš nákladným riešením. Vďaka intuitívnemu ovládaniu môžu byť inšpekčné parametre jednoducho nastavené alebo upravené bez nutnosti použiť PC.

Používateľ zvládne nastavenie snímača v priebehu niekoľkých minút aj bez zložitého zaškoľovania. Snímač disponuje 2,7“ (68,5 mm) dotykovým displejom s rozlíšením 752 x 480 pixelov. Kompaktné vyhotovenie vyhovuje stupňu krytia IP67. Snímač je dispozícii vo viacerých variantoch.

iVu BCR dokáže čítať 11 priemyselných čiarových kódov: DataMatrix, Code 128, Code 39, Codabar, Interleaved 2 of 5, EAN-13, EAN-8, UPCE, Postnet, IMB a Pharmacode, pričom čas expozície predstavuje 0,1 ms. To umožňuje nasadiť snímač aj do prevádzky, kde treba čítať, resp. identifikovať, niekoľko sto kusov za minútu.

Okrem verzie IVu BCR je v ponuke aj verzia iVu TG, ktorá ponúka tri nástroje v jednej kamere. Match slúži na kontrolu percentuálnej zhody, čo možno využiť pri kontrole prítomnosti dátumu spotreby, pričom možno každý deň stanoviť iný vzorový dátum. Nástroj Blemish sa využíva na kontrolu nežiaducich predmetov na podklade (napr. kontrola obväzov na prítomnosť cudzích objektov). Ďalší nástroj, Area, slúži na počítanie na základe rozdielu v kontraste. Typickou aplikáciou je kontrola počtu fľašiek/ampuliek v balení, resp. prepravke.

Snímač iVu Plus ponúka rozšírené možnosti: komunikáciu cez ethernet a RS232, export obrázkov a dát z inšpekcií, možnosť ovládať snímač cez príkazový riadok, možnosť uloženia až 30 inšpekcií a podobne.

Na použitie týchto obrazových snímačov nie je potrebné špeciálne školenie alebo znalosť o fungovaní kamerových systémov. Snímač iVu rieši aplikácie detekcie prítomnosti/neprítomnosti, ktoré sú založené na princípe uloženia referenčného obrazu alebo veľkosti s možnosťou počítania a rozhodovania dobre/zle v aplikáciách, ako je napr.:

  • detekcia štítkov,
  • prítomnosť dielu a orientácia, 
  • detekcia dátumu a výrobných kódov, 
  • kontrola lisovaných výrobkov, 
  • kontrola kompletnosti balenia, 
  • kontrola prítomnosti otvorov, 
  • kontrola matíc po zváraní a podobne.

Medzi hlavné prvky snímača iVu patrí dotykový displej, obrazový čip s vysokým rozlíšením, výkonný procesor a integrované osvetlenie. Na riešenie zložitejších aplikácií sú v ponuke spoločnosti Marpex, s. r. o., kamery Presence Plus, ktoré sa dodávajú v čiernobielej, resp. vo farebnej, verzii, ako aj antikorovom vyhotovení so stupňom krytia IP68.

Marpex, s.r.o.
Športovcov 672
018 41 Dubnica nad Váhom
Tel./fax: +421 42 4440010 – 1
marpex@marpex.sk
www.marpex.sk