Japonsko je vysoko rozvinutá krajina, medzinárodné synonymum spoľahlivosti a kvality. V tejto krajine bola založená a stále pôsobí spoločnosť Kawasaki Heavy Industries. Jej začiatky sa datujú od roku 1878, keď Shozo Kawasaki založil v Tokiu lodiarsku spoločnosť. Na základe hlbokých znalostí a skúseností v oblasti rozvoja podnikania sa stala Kawasaki Heavy Industries neskôr priekopníkom v oblasti priemyselnej robotiky.

V roku 1969 si spoločnosť licencovala a predstavila Kawasaki-Unimate 2000, prvého priemyselného robota, ktorý bol kedy vyrobený v Japonsku. Kawasaki-Unimate 2000 mohol prevziať prácu desiatich skúsených zváračov a pracovať počas denných aj nočných zmien, čím sa ušetrila práca 20 ľudí.

Hneď ako výrobcovia automobilov objavili tieto výhody, prevzali iniciatívu a začali vo svojich závodoch implementovať Kawasaki-Unimate o krok pred ostatnými odvetviami. Od samého začiatku spolupracuje spoločnosť Kawasaki Robotics s renomovanými výrobcami automobilov, akými sú Toyota, Suzuki a Ford, čo má za následok určovanie trendov kvality, presnosti a výkonu.

Pozrite si krátke video

Dozvedieť sa viac

Priemyselné roboty pre široké spektrum odvetví

Kawasaki Robotics dodáva roboty pre najrozmanitejšie aplikácie. Každá séria robotov má jedinečné vlastnosti, ktoré ich stavajú nad ostatné. Napríklad roboty série BX a BT boli vyvinuté pre aplikácie bodového zvárania. Robot má rameno s dutou konštrukciou pre vnútorné vedenie kabeláže, priestorovo úsporný dizajn so širokým pracovným dosahom, ako aj špeciálne funkcie pre ťažký priemysel a pokročilú technológiu ovládania pohybu.

Tieto funkcie znižujú technickú a časovú náročnosť výroby a podporujú nasadenie v aplikáciách s „vysokou hustotou“. Vďaka vysokorýchlostným pohybom sú roboty Kawasaki Robotics série B ideálne pre bodové zváranie.

Aby spoločnosť Kawasaki Robotics uspokojila rastúci dopyt najmä v elektronike, strojárstve a potravinárstve, uviedla na trh nový šesťosový univerzálny robot RS013N s nosnosťou 13 kg. Kľúčovými výhodami RS013N sú najvyššia rýchlosť a najširší rozsah pohybu vo svojej triede, vysoký stupeň ochrany IP67 a kompaktný dizajn.

Čo je Kawasaki Robotics CEE HUB?

Kawasaki Robotics posilňuje svoje pôsobenie v strednej a východnej Európe, a preto bolo v júli 2020 založené centrum Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB. Centrum zodpovedá za rozvoj predaja, marketingu a spolupráce v rámci partnerského programu v 12 krajinách strednej a východnej Európy.

Dozvedieť sa viac

  
Kawasaki Robotics CEE HUB má svoje sídlo v stredisku ASTOR Robotics Center v poľskom Krakove. Je to distribučné centrum robotov, sklad zariadení Kawasaki Robotics, ako aj školiace stredisko robotiky. Tím expertov na inžinierstvo robotiky ponúka technickú podporu a školenia.

    
   
      Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB
    YouTube: Kawasaki Robotics CEE HUB
    Linkedin: Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB

   

    
    Artur Talaga, Sales Channel Manager
    a.talaga@kawasakirobotics.pl
    Tel.: +48 663 890 123
    www.kawasakirobotics.sk

  

  
   
    S.D.A. s.r.o.
    autorizovaný distribútor Kawasaki Robotics na Slovensku

  

    
   Ing. Jaroslav Fiľo,
konateľ spoločnosti
   Tel.: +421 905 863 074
   jaroslav.filo@s-d-a.sk
   www.S-D-A.sk