Výber správneho osvetlenia patrí medzi dôležité kroky pri návrhu riešenia aplikácie strojového videnia. Nevhodnou voľbou osvetlenia sa riešiteľ môže dostať do situácie, keď nebude možné realizovať spoľahlivé riešenie. Spoliehať sa na interné osvetlenie vybranej kamery môže viesť často k neúnosnému počtu pokusov bez spoľahlivého výsledku. Z analýzy povrchu meraného objektu a stanoveného cieľa merania treba určiť vhodné svetelné spektrum a geometriu svetla a zvoliť vhodný typ osvetľovacej jednotky z hľadiska jeho tvaru, veľkosti a svetelného výkonu. di-soric ponúka široké spektrum LED svetiel určených na predné svietenie s jasným zorným poľom (Bright-FieldLight), predné svietenie s temným zorným poľom (Dark-FieldLight) alebo zadné podsvietenie (BackLight).

Nové vysokovýkonné homogénne stĺpcové LED svetlá (Barlight) značky di-soric – podpora úspešného spracovania obrazu

di-soric prináša na trh nové LED svetlá série BE-A/BEK-A s mimoriadne vysokým svetelným výkonnom v modulárnom vyhotovení s dĺžkou 100 mm a 300 mm. Séria BEK-A má integrovanú reguláciu výkonu a vstup na externý signál spúšťania (trigger). Dodáva sa s červeným, bielym, infračerveným, modrým alebo zeleným svetlom. Séria BE-A vyžaduje externý impulzný zdroj. Dodáva sa s červeným, bielym a infračerveným svetlom. Hliníkové puzdro, s čiernou povrchovou úpravou poskytuje krytie IP67. LED sú chránené priehľadným krytom odolným proti poškrabaniu a na použitie v náročných podmienkach priemyselného prostredia.

Použité vysokovýkonné diódy LED umožňujú homogénne osvetlenie veľkoplošných objektov aj napriek väčšej prevádzkovej vzdialenosti. Napríklad BEK-A300-G5T-K-BS, svetlo s integrovanou reguláciou výkonu, s dĺžkou puzdra 300 mm a s bielymi LED dosahuje intenzitu osvetlenia 27 000 luxov vo vzdialenosti 0,5 m. BE-A100-F5-K, impulzné svetlo s dĺžkou puzdra 100 mm a s bielymi LED dosahuje intenzitu osvetlenia dokonca 1 200 000 lux vo vzdialenosti 0,1 m. Pre sériu BE-A je k dispozícii radič BC-100-20A, ktorý zabezpečuje impulzné riadenie svetla. Voliteľným príslušenstvom sú difúzory, polarizačné filtre, ako aj pripojovací set na montáž do kaskády.

PDF ( di-soric Barlight BEK-A )

di-soric kruhové LED svetlá Ring s externým impulzným zdrojom

Kruhové LED svetlá sú používané ako predné svetlá v spolupráci s kamerami na strojové videnie alebo čítanie ID kódu. Sú v odolnom kovovom puzdre s krytím IP67 vo verzii s čistým, difúznym alebo polarizovaným svetlom LED. Séria BE-R sa vyrába v troch veľkostiach: Ø30/Ø69 mm, Ø70/Ø130 mm, Ø131/Ø200 mm. Na seba nadväzujúce rozmery umožňujú vzájomným skladaním zvyšovať požadovaný svetelný výkon. Impulzný mód je výhodný pri inšpekčných systémoch pracujúcich s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi. Extrémne vysoký svetelný výkon zabezpečuje homogénne osvetlenie aj do väčších vzdialeností. Vďaka inteligentnému návrhu distribúcie tepla je zabezpečená vysoká životnosť LED svetiel di-soric.

PDF (di-soric kruhové LED svetlá Ring )

Produkty firmy di-soric prináša na český a slovenský trh firma AMTEK, spol. s r. o.

Filozofiou firmy AMTEK je nadštandardná technická podpora zákazníkov, zabezpečovaná prostredníctvom vyškolených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti vývoja a výroby priemyselných zariadení. AMTEK ako autorizovaný partner svetových výrobcov, napríklad firiem di-soric, DATALOGIC, EUCHNER, FUJI ELECTRIC, LIKA, MAYTEC, ANALOG DEVICES, Tapeswitch, TDK-Lamda, TRACO POWER, má priamy prístup k ich najnovším technickým a obchodným informáciám. Inovačné úsilie ich vývojových centier produkuje každoročne novinky v sortimente, ktoré AMTEK prezentuje svojim zákazníkom pri osobnom kontakte a tiež prostredníctvom prezentácií na odborných seminároch, v médiách a na špecializovaných výstavách.

Krédom spoločnosti AMTEK, spol. s r. o. je:

  • poskytovať stálu technickú podporu založenú na hlbokej znalosti produktu,
  • dlhodobý spoľahlivý vzťah s klientmi,
  • umožniť zákazníkom náskok pred konkurenciou!

Prehľad zastupovaných spoločností a stručná charakteristika ich produktov je publikovaná v brožúre, ktorú možno stiahnuť v PDF verzii 

Pri tvorbe článku boli použité materiály firmy di-soric.

AMTEK, spol. s r.o.
Vídeňská 125 619 00 Brno, ČR
Tel.: +420 547 125 555
amtek@amtek.cz
www.amtek.cz

zastúpenie na Slovensku:
Ing. Dušan Hlávka
Tel.: +421 911 205 556
dusan.hlavka@amtek.cz