Prístroj má inovované tenké vyhotovenie a je doplnený veľkým 7“ farebným dotykovým displejom, ktorý zaisťuje jednoduché ovládanie. Zároveň si zachováva aj klasické tlačidlá a rovnakú logiku ovládania ako pri predchádzajúcich úspešných modeloch z tohto radu. Prácu s prístrojom uľahčuje tiež integrovaný pomocník, vďaka čomu môžu toto zariadenie používať aj menej skúsení používatelia. Samozrejmosťou je firmware plne v českom jazyku. Okrem Li-Ion akumulátora možno prístroj napájať aj z meranej inštalácie.

Posun sa týka aj komunikačných možností prístroja, keďže je teraz vybavený ethernetovým a wi-fi rozhraním. Analyzátor možno ovládať aj vzdialene prostredníctvom zabudovaného webového servera (VNC). Možno ho aktivovať z ľubovoľného prehliadača (Chrome, Firefox, Edge, Qwant…) spusteného na počítači či smartfóne (s operačným systémom iOS alebo Android). Všetky namerané údaje sa ukladajú na SD kartu a do PC ich možno preniesť prostredníctvom softvéru či ich duplikovať na USB flash disk. Analyzátor umožňuje aj prenos údajov do PC v reálnom čase pomocou USB kábla. Softvér k prístroju slúži na stiahnutie a zobrazenie údajov aj na pohodlné nastavenie parametrov na ďalšie meranie. Takto prednastavený prístroj potom stačí iba pripojiť na pracovisku a spustiť meranie.

Analyzátor je zaradený v najvyššej bezpečnostnej kategórii CAT IV 1000 V a má štyri izolované prúdové vstupy a päť izolovaných napäťových vstupov. Umožňuje meranie napätia od 5 V až do 1 000 V AC aj DC. K analyzátoru možno pripojiť široké spektrum prevodníkov na meranie prúdu, takže možno merať prúd od mA až do 10 kA. Zaznamenávať možno až 900 ľubovoľne voliteľných parametrov elektrickej siete s možnosťou nastavenia alarmov pri prekročení stanovenej hranice. Tento analyzátor elektrickej siete určite vyhovie požiadavkám aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Pri stálych inštaláciách možno s výhodou využiť najnovší panelový analyzátor siete od ďalšieho francúzskeho výrobcu SOCOMEC – model DIRIS A40, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim pomerom ceny a výkonu.

Spolu s unikátnymi senzormi tvorí veľmi flexibilný a precízny systém s presnosťou merania až 0,5, navyše s veľmi širokým rozsahom zaťažiteľnosti, keď napríklad najpoužívanejší TE-35 je schopný merať minimálne v rozsahu od 1,26 do 300 A. Na výber je z troch typov vyhotovenia senzorov. Pevné jadro s označením TE, rozpojiteľné jadro TR alebo iTR a Rogowského cievky TF. Senzory sú s prístrojom prepojené dátovým káblom s RJ12, takže je zaručená vysoká presnosť, spoľahlivosť merania a tiež veľmi jednoduchá inštalácia.

DIRIS A40 je v základe vybavený dvoma logickými výstupmi, tromi vstupmi, rozsiahlymi možnosťami komunikácie a nastavením výpočtov, sledovaných veličín a alarmových udalostí. Na výber je model Modbus RS-485, ďalej veľmi žiadaný Ethernet Modbus TCP so zabudovaným webovým serverom Webview a tretím variantom je PROFIBUS DPV1. Rozhranie Webview slúži nielen na sledovanie veličín v reálnom čase a z ľubovoľného webového prehliadača, ale má aj bohaté možnosti spätných analýz a exportu meraných dát (napr. FTP). Desať dotykových tlačidiel robí z DIRIS A40 elegantný prístroj plniaci všetky potreby merania a analýzy elektrickej siete v súlade s IEC 61557-12, UL E257746 a EN 50160. Ide teda o ďalší veľmi podarený kúsok z dielne Socomecu, ktorý svojou kompatibilitou a jednoduchosťou použitia patrí medzi prvotriedne zariadenia dostupné na našom trhu.

Ďalšie informácie nájdete na webe spoločnosti GHV Trading, spol. s r. o.:


Ing. Lenka Nemcová

Ing. Ján Jaroš

Tel.: +421 255 640 293
ghv@ghvtrading.sk