Novinky od PULS v spolupráci s OEM Automatic

Svetoznámy a súčasne jeden z najväčších producentov spínaných napájacích zdrojov PULS Power je slovenským zákazníkom známy prostredníctvom OEM Automatic, s. r. o., už niekoľko rokov. PULS je jediný producent, ktorý sa sústreďuje výlučne na vývoj, výrobu a predaj zdrojov na lištu DIN, čo dovoľuje skutočne sa zamerať na to podstatné pre zákazníkov, čím je kvalita, ergonómia, hmotnosť a rozumná cena. A firme sa darí napĺňať svoje ciele na sto percent – od svojho založenia nastavuje štandard v podobe najlepších parametrov na trhu.

Spoľahlivosť – kvalita zdrojov je najvyššou prioritou, preto PULS používa iba komponenty najvyššej kvality už v procese dizajnu, čoho výsledkom sú zdroje s najvyššou hodnotou MTBF a najdlhšou životnosťou na trhu (pozn. MTBF [mean time between failure] – štatistická pravdepodobnosť náhodnej chyby. Je viac postupov počítania, napr. podľa SN 29500, IEC 61709, MIL HDBK 217F.). Navyše všetky zdroje sú dostupné na dekády, teda zákazník sa nemusí obávať, že zdroj sa prestane vyrábať a bude nedostupný, preto svoju produkciu môže plánovať na tak dlho, ako potrebuje.

Podpora predaja a technická podpora – služby zákazníkom na lokálnom trhu v Slovenskej republike sú doménou OEM Automatic, Trnava. Zamestnanci sú pravidelne školení, aby boli vždy pripravení fundovane poradiť zákazníkom s ich požiadavkami a aplikáciami. Medzi podporné funkcie OEM Automatic patrí aj logistická podpora, takže zákazníci sa môžu spoľahnúť na vysokú dostupnosť zdrojov pre ich aplikácie z vlastného skladu. Veľkou výhodou pre zákazníkov je aj celosvetovo rozšírené zastúpenie PULS, takže sa nemusia obávať nedostupnosti náhradných dielov pri exporte svojich zariadení do zahraničia.

Zdroje sa používajú v strojoch a zariadeniach v oblasti automotive, pracovných strojoch, na výrobných linkách, triediacich linkách a strojoch, v energetike, medicínskych zariadeniach, železničných aplikáciách, potravinárskych strojoch a zariadeniach, pri automatizácii budov a inde. PULS prináša zákazníkom ďalšie novinky. Zdroje série CP10 a tiež doplnenie rodiny zdrojov Piano o zdroj PIC480. Pri oboch môžeme podčiarknuť kľúčovú vlastnosť – vynikajúci pomer kvalitnej technológie a priaznivej ceny!

CP10

Ak príde reč na účinnosť a rozmery, zdroje CP10 PULS vám vyrazia dych. Novinka 24 V/10 A, zdroj na lištu DIN pod označením CP10, dosiahla nový rekord. Vo svojom poli dvíha latku najvyššie použitím najnovších technológií, použitých pri napájacích zdrojoch a zároveň využíva sofistikovaný dizajn s prihliadnutím na termálne potreby. Prvýkrát v histórii dosiahol zdroj na lištu DIN v tejto výkonnostnej triede a jednofázovom širokospektrálnom vstupe (100 – 240 V AC, ±10 %) a aktívnym PFC (korekcia účinníka) účinnosť 95,2 %. Táto bezprecedentná nízka úroveň generácie nepotrebného tepla umožnila zredukovať šírku zdroja o 35 %, zo 60 mm iba na 39 mm.

 • Verzie 12 V/16 A, 24 V/10 A, 36 V/6,7 A a 48 V/5,4 A
 • Od –25 °C do +60 °C
 • HICCUPPLUS manažment výkonu – až 20 % extra výkonu
 • Ochrana záťaží a káblov
 • Výstup DC-OK na monitorovanie výstupného U
 • Hmotnosť iba 600 g – ideálne aj pre aplikácie s prítomnosťou vibrácií, napr. medicína, železnice
 • ATEX/IECEx, UL, CE, ABS a ďalšie schválenia

PIC480.241C

Vynikajúci pomer ceny a výkonu predstavuje mnoho nových a zaujímavých príležitostí, a to bez ohrozenia kvality a spoľahlivosti. Odolný kryt je vyrobený z vysoko akostného vystuženého profilovaného materiálu, ktorý umožňuje prevádzku zdroja pri teplote okolia až do +70 °C. Redukcia na regionálny rozsah vstupného napájacieho napätia (AC 200 – 240) zjednodušuje obvody a má značné výhody s ohľadom na spoľahlivosť, efektívnosť a náklady. Integrovaný signál DC-OK je zariadenie vhodné pre mnoho priemyselných aplikácií, ako je proces, automatizácia a mnoho ďalších kritických aplikácií, kde môže preventívne monitorovanie funkcie pomôcť obmedziť dlhé prestoje strojov.

 • Výstupný výkon 480 W
 • Výstupné napätie 24 – 28 VDC, vstupné napätie 200 – 240 VAC
 • Pomocný výstupný kontakt DC-OK • LED kontrolka DC-OK
 • Účinnosť až 95,7 %
 • Šírka iba 49 mm
 • Pracovná teplota od –10 do +70 °C
 • MTBF (stredný čas medzi poruchami) je 1,5 mil. h (menovitý výstupný výkon, teplota 40 °C)
 • Záruka tri roky