Ultrazvukové snímače di-soric UST 08 a UST Q12

di-soric nedávno predstavil UST 08 v puzdre M8 s operačnou vzdialenosťou 20 až 80 mm. Je možné, že je aktuálne najmenším ultrazvukovým snímačom v celosvetovom meradle. Vďaka úzkej vyžarovacej charakteristike je jednoduché senzor inštalovať v stiesnených priestoroch bez akýchkoľvek špeciálnych nadstavcov na tvarovanie vyžiareného kužeľa. Možnosť zapustenej montáže chráni senzor pred mechanickým zničením. UST 08 V 80 G3-T4 má dvojčinný výstup (push-pull) s možnosťou diaľkového naprogramovania typu výstupu NO/NC a nastavenia operačnej vzdialenosti snímača. Puzdro M8 je z nehrdzavejúcej ocele, dlhé 70 mm, s mechanickým krytím IP67. UST Q12 M 400 G3-T4 je druhou novinkou medzi ultrazvukovými snímačmi. V masívnom kompaktnom puzdre v tvare kvádra 12 x 12 x 80 mm má aktívnu zónu vyžarovania Ø 11 mm s veľkou operačnou vzdialenosťou 40 až 400 mm a s možnosťou nastavenia okna na potlačenie pozadia.

PDF 1 - Ultrazvukové snímače di-soric UST 08 a UST Q12 
PDF 2 - Ultrazvukové snímače di-soric

Miniatúrne ploché LED svetlá di-soric na priame osvetlenie určené na strojové videnie 

di-soric predstavil svoje nové majstrovské dielo – miniatúrne pruhové svetlá s plochou 30 x 30 mm a 50 x 50 mm. Obrovský a zároveň homogénny svetelný výkon predurčuje novú sériu BE-A30/30 a BE-50/50 pre aplikácie, kde nemožno štandardné pruhové svetlá (bar lights) inštalovať. Skrátenie expozičného času na rýchlych výrobných linkách a nižší vplyv rozptýleného svetla podčiarkujú ich užitočnosť a dôvod ich nasadenia. Veľmi kompaktný vonkajší tvar svetiel umožňuje integráciu do stiesnených priestorov a vytváranie zostáv s väčším počtom identických svetiel. K dispozícii sú biele (5 000 K) a červené (625 nm) svetlá v kompaktom miniatúrnom hliníkovom puzdre s krytím IP67 a s pripojovacím káblom s konektorom M12. LED svetlá BE-A30/30 a BE-50/50 sa už stávajú súčasťou dávkovacích a separačných zariadení, rýchlych dopravníkových systémov a uplatňujú sa aj pri dodatočnej inštalácii inšpekčných systémov do strojov s obmedzeným voľným priestorom.

PDF 3 - LED svetlá di-soric určené na strojové videnie

LED svetlá série MB osvetľujú stroje, rozvádzače, pracovné plochy a montážne linky

di-soric uviedol na trh LED svetlá série MB, ktoré sú v súlade s aktuálnou európskou technickou normou o osvetľovaní pracovných priestorov v interiéroch STN EN 12464-1, platnej od marca 2012. Svetlá používajú vysoko výkonné moderné LED s vynikajúcim podaním farieb. Vyznačujú sa nízkou spotrebou a dlhou životnosťou dosiahnutou inteligentnou distribúciou vyžarovaného tepla. Svetlo je homogénne, rozptyľované cez priehľadnú PU hmotu v širokom uhle 120°. Intenzitu svetla možno ovládať signálom PWM. Di-soric na tieto účely ponúka stmievač PWM MB-DIM1. Svetlo sa dodáva v kompaktnom puzdre s krytím IP67 a s pripojovacím káblom s konektorom M12 alebo s voľnými vodičmi na montáž do svorkovnice. Na jednoduchú montáž sú k dispozícii magnetické držiaky MB-MHS. Aktuálne di-soric ponúka dva modely MB-100 a MB-250 s dĺžkou 100 a 250 mm.

PDF 4 - LED svetlá na osvetľovanie pracovných priestorov

Tester senzorov ST 7PNG – užitočný nástroj v rukách servisného technika či údržbára

di-soric už v minulosti ponúkal svojim zákazníkom niekoľko typov testovacích zariadení pre rôzne typy snímačov. Teraz prišiel s univerzálnym nástrojom chráneným odnímateľným silikónovým obalom. Tester senzorov ST 7PNG je vybaveným štyrmi farebnými svorkami, ktoré umožňujú rýchle a bezpečné pripojenie testovaného snímača s výstupom PNP, NPN alebo push-pull. Napájanie je zabezpečené vložením troch AA batérií, ktorých životnosť predlžuje funkcia automatického vypnutia po určitom čase nečinnosti. Tlačidlo TEACH a biela svorka T slúžia na diaľkové nastavenie senzorov s funkciou TEACH. Stav senzora je indikovaný vizuálnym a akustickým signálom. Na paneli testera je umiestnený magnet a reflexná a kovová plocha na testovanie snímačov cylindrov, retroreflexných optických a indukčných snímačov. Di-soric ponúka k testeru príslušenstvo, externý zdroj 12 Vdc ST-PS-12V a pripojovací set ST-AS, ktorý obsahuje štvorvodičový kábel s konektorom M12 a dva adaptéry – M12/4 na M8/3 a M8/3 na M8/4.

PDF 5 - Tester senzorov di-soric
PDF 6 - Tester senzorov di soric 

Produkty firmy di-soric prináša na český a slovenský trh firma AMTEK, spol. s r. o. Filozofiou firmy AMTEK je nadštandardná technická podpora zákazníkov, zabezpečovaná prostredníctvom vyškolených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti vývoja a výroby priemyselných zariadení.

Prehľad zastupovaných spoločností a stručná charakteristika ich produktov ( PDF ) 

Pri tvorbe článku boli použité materiály firmy di-soric.

 

 

 

AMTEK, spol. s r.o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, ČR
Tel.:
+420 547 125 555
amtek@amtek.cz
www.amtek.cz  

zastúpenie na Slovensku:
Ing. Dušan Hlávka
dusan.hlavka@amtek.cz
Tel.: +421 911 205556