Vybavené inteligenciou na zvládnutie všetkých možných priemyselných aplikácií

Odolnejšia konštrukcia

Modulárny a adaptabilný frekvenčný menič VLT® AutomationDrive sa hodí do akéhokoľvek prostredia. Vďaka novej generácii kompaktného vyhotovenia skríň veľkosti D a E a širšiemu rozsahu prevádzkovej teploty od –25 °C do +50 °C bez zníženia výkonu pracuje tento odolný frekvenčný menič efektívne a spoľahlivo aj v tých najnáročnejších aplikáciách a prostrediach. Navyše kompletný rad frekvenčných meničov pre napätie 690 V, voliteľné vyhotovenie odolného prídavného lakovania plošných spojov a vysoká trieda účinnosti znamenajú, že aj tie náročnejšie aplikácie, ktoré sa nachádzajú v chemickom a námornom priemysle, fungujú s nimi výborne.

Ponúkame inovatívne riešenia

Frekvenčný menič VLT® AutomationDrive ponúka hardvérové a softvérové vylepšenia, ktoré maximalizujú výkon a poskytujú flexibilitu aplikácií, ktoré sa tak stanú skutočnými prínosmi pre vašu firmu. Integrovaný regulátor pohybu (IMC) poskytuje pokročilé funkcie na vykonávanie vysoko presného polohovania alebo synchronizácie s asynchrónnymi alebo PM motormi s pripojením enkodéra alebo bez neho. IMC nielenže šetrí náklady, keďže nevyžaduje dynamický výkon servopohonu pre také aplikácie, ako sú rotačné stoly, stroje na rezanie a balenie, ale tiež šetrí čas vďaka procesu uvedenia do prevádzky, ktorý nevyžaduje žiadne náročné programovanie.

Navyše možnosti regulácie pohybu Motion Control Option (MCO) poskytujú spôsob, ako nahradiť mechanické ovládacie prvky inteligentnými, energeticky úspornými elektronickými riešeniami, ktoré vedú k spoľahlivým a vysoko kvalitným postupom so zvýšenou produktivitou a výkonom. Vďaka týmto možnostiam možno pomocou VLT® Motion Control Option MCO 305 pridať elektronický vačkový hriadeľ, znížiť systémové náklady aj náklady na údržbu alebo zvýšiť kapacitu aplikácií, ako napríklad pri paletizačných systémoch s použitím VLT® Synchronizing Controller MCO 350. Bez ohľadu na vašu potrebu môžete využitím týchto možností pomocou VLT® AutomationDrive zabezpečiť vyššiu kontrolu a prevádzkovú efektivitu a tým aj rýchlejšiu návratnosť vašich investícií.

Ak je vo vašom záujme predovšetkým bezpečnosť, VLT® AutomationDrive ponúka tiež veľa možností prispôsobenia vášho meniča tak, aby vyhovoval požiadavkám na bezpečnosť. Existuje niekoľko spôsobov, ako splniť vaše požiadavky na bezpečnosť systému – od štandardnej funkcie bezpečného vypnutia krútiaceho momentu Safe Torque Off (PL d, SIL 2) až po bezpečnostné moduly VLT® Safety Option MCB 150 a MCB 151, ktoré obsahujú niekoľko možností monitorovania bezpečných otáčok, ako je napr. funkcia Safe Limited Speed (SLS), alebo pridanie funkcie PROFIsafe s bezpečnostným modulom VLT® Safety Option MCB 152. Tiež sme zjednodušili bezpečné uvádzanie do prevádzky (nakonfigurovanie parametrov) pomocou vizuálnych pokynov prostredníctvom nástroja VLT® Motion Control MCT 10, ktorý zabezpečuje bezporuchové zapojenie a je zárukou toho, že budú bezpečnostné parametre správne prenesené z PC do meniča. Nástroj MCT 10 tiež ponúka ľahkú diagnostiku a vytvorenie správy o dynamickom uvedení do prevádzky, ktoré sa vyžaduje pri bezpečnostnom preberaní.

Bez problémov do budúcnosti

Inteligentné továrne sú srdcom Industry 4.0. Frekvenčný menič VLT® AutomationDrive bol navrhnutý so zabudovanou inteligenciou, ktorá sa hodí priamo do tohto nového štandardu. Plne využíva všetko, čo ponúka nový digitálny vek:

  • webovú konfiguráciu, EDI, transparentnú správu objednávok,
  • dokumentáciu šitú na mieru v závislosti od potrieb vašich aplikácií,
  • vysoko kvalitný dizajn a odolnosť vďaka integrovaným ochranným funkciám,
  • nezávislosť a prispôsobivosť motora a systému,
  • integrovanú inteligenciu (napríklad integrovaný ovládač pohybu, funkciu čerpadlá) a funkčnú bezpečnosť,
  • rozhranie k dátam založeným na cloude (napríklad Danfoss ecoSMART™).

Rovnako ako pri všetkých meničoch Danfoss máte možnosť použiť menič VLT® AutomationDrive s optimálnym motorom a su správnou zbernicou. Podporované sú všetky bežné technológie motora – asynchrónny, permanentný magnet (IPM a SPM), synchrónny reluktančný motor (SyncRM) a synchrónny reluktančný motor s permanentným magnetom, čo zaručuje, že bez ohľadu na aplikáciu frekvenčný menič VLT® AutomationDrive úplne spĺňa vaše požiadavky a zaručuje optimalizáciu vašich procesov v priebehu celého životného cyklu. 

Danfoss Drives, člen skupiny Danfoss, je svetovým lídrom v oblasti regulácie otáčok elektromotorov. Od roku 1968 sme priekopníkom v oblasti striedavých pohonov. Ako jedna z najväčších spoločností v tomto priemyselnom odvetví zabezpečujeme vývoj, výrobu a predaj univerzálnych striedavých pohonov. Naše frekvenčné meniče VACON® tvoria základňu pre optimalizáciu v priemyselných aplikáciách. Frekvenčné meniče VLT® hrajú kľúčovú rolu v oblasti globálneho riadenia zdrojov a automatizácie tovární. Naše pohony pre striedavé motory sa prispôsobia akejkoľvek technológii motora a slúžia vo výkonovom rozsahu od 0,18 kW do 5,3 MW. Prečítajte si viac na http://drives.danfoss.com/drivenbydrives/.

Spoločnosť Danfoss vyvíja technológie, ktoré umožňujú, aby svet zajtrajška dokázal s menej prostriedkami viac. Plníme narastajúce potreby energeticky úsporných riešení šetrných k životnému prostrediu a infraštruktúre a zásobovaniu potravinami. Naše výrobky a služby sa používajú v oblastiach, ako je chladenie, klimatizácia, kúrenie, riadenie motorov a mobilné strojné zariadenia. Sme tiež aktívni v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a infraštruktúry diaľkového vykurovania miest a mestských komunít. Naše inovačné inžinierstvo siaha až do roku 1933 a dnes je spoločnosť Danfoss svetovým lídrom, ktorý má 24 000 zamestnancov a slúži zákazníkom vo viac ako 100 krajinách. Sme stále firma, ktorá je v súkromnom vlastníctve rodinných príslušníkov. Prečítajte si o nás viac na www.danfoss.com