Rittal je synonymom najvyššej kvality, odolnosti a spoľahlivosti pri výrobe rozvádzačov. A to platí najmä v segmente rozvádzačov na použitie vo vonkajšom prostredí. Naším prvoradým cieľom je maximálna ochrana vašich elektrických zariadení a komponentov bez ohľadu na to, aké je vaše prostredie nepriateľské. Či už to znamená extrémnu teplotu, vystavenie UV žiareniu, agresívne ovzdušie, vysoké zaťaženie vetrom, prach alebo vlhkosť, rozvádzače Rittal odolajú aj tým najdrsnejším podmienkam.

Správne riešenie pre každé prostredie

Voľba je na vás – rozvádzač si môžete prispôsobiť na základe štandardných možností, napríklad pomocou špeciálnych panelov rozvádzača, chladiacich jednotiek, ventilačných mriežok, zámkových systémov alebo dokonca ohrievačov. Všetko na zabezpečenie konkrétnej aplikácie – v každej oblasti.

Môžete sa spoľahnúť, že Rittal vám pomôže naplánovať a prevádzkovať vašu aplikáciu:

  • rýchle nasadenie v každej oblasti vďaka inteligentnej kombinácii rozvádzača a systému klimatizácie,
  • odolné rozvádzače pre absolútne bezpečnú prevádzku aj v tých najnáročnejších prostrediach,
  • radikálne znížené náklady na energiu, maximálna dostupnosť systému a ešte dlhšia životnosť.

Štandardné riešenia Rittal na použitie vo vonkajšom prostredí

Spoznajte šesť základných dôvodov, prečo zabezpečiť, aby vaša inštalácia a vnútorné vybavenie boli bezpečné vo všetkých prostrediach:

1. Okamžitá dostupnosť ako modulárny systém – žiadna strata času

Vyberte si z komplexného portfólia štandardných modulárnych produktov vrátane riešení klimatizácie a profitujte z rýchleho a nekomplikovaného obstarávacieho procesu založeného na sériovej výrobe. Získate tak flexibilitu nielen dnes, ale aj v budúcnosti.

2. Bezpečnosť a dlhá životnosť – trvalá hodnota investície

Rozhodnite sa pre trvalo udržateľnú ochranu pred vandalizmom, kybernetickými útokmi a klimatickými zmenami – pre bezproblémovú prevádzku. Odolné rozvádzače sú bezpečnou a udržateľnou investíciou.

3. Široký teplotný rozsah – bezpečná ochrana vo všetkých klimatických podmienkach

Bez ohľadu na klimatickú zónu a akokoľvek drsné prostredie, v ktorom požadujete spoľahlivú prevádzku, inteligentný modulárny systém pozostávajúci z rozvádzača a komponentov klimatizácie, ohrievačov, špeciálnych náterov a sieťových modulov vám ponúka ideálne riešenie na použitie vo vonkajšom prostredí pre všetky aplikácie v teplotnom rozsahu od –30 až +60 °C.

4. Udržateľnosť – znížte uhlíkovú stopu a šetrite životné prostredie

Dlhodobé používanie produktu šetrí nielen náklady, ale aj cenné zdroje. Efektívne riešenia klimatizácie Blue e+ znižujú spotrebu energie a tým aj emisie uhlíka v priemere o 75 %. Náhradné diely možno v prípade potreby pohodlne objednať.

5. Pohodlná inštalácia a servis – rýchle uvedenie do prevádzky, minimálne prestoje

Rozvádzač, ktorý dodávame v krátkom čase a ktorý sa ľahko inštaluje, ponúka okamžitú ochranu. Modulárny systém zaisťuje jednoduchú údržbu a nekomplikovanú škálovateľnosť pre účinnú ochranu pred náhlymi prestojmi.

6. Globálna sieť služieb

Prístup k spoľahlivej servisnej sieti vám dáva pokoj pri každodennej prevádzke, znižuje prestoje a maximalizuje efektivitu reakcie servisu. Prostredníctvom našej globálnej servisnej siete máte k dispozícii kvalifikovaných technikov zabezpečujúcich rýchlu a profesionálnu pomoc.

Perfektné riešenie na vonkajšie použitie pre každé odvetvie – ako štandardný produkt

Je váš priemysel alebo oblasť podnikania viazaná na konkrétne vonkajšie lokality? Možno s cieľom poskytnúť prístup k zdrojom a tým zaručiť efektívne obstarávanie a spracovanie? Alebo možno budete môcť ponúkať svoje produkty v rámci vlastného infraštruktúrneho prostredia vašich zákazníkov?

Vo všetkých týchto prípadoch je predpokladom bezproblémová prevádzka vašich inštalácií za každého počasia. To môže byť často dosť náročné v závislosti od prostredia a miestnych okolitých podmienok. Aby sa zabezpečila kritická prevádzka a zabránilo sa nákladným prestojom, je dôležité, aby boli všetky komponenty dobre chránené.

Typy rozvádzačov pre vonkajšie prostredie

Nástenné rozvádzače Rittal CS a rozvádzače CS New Basic sú dostupné ako štandardné produkty. Rozvádzače CS Toptec sú dokonalým riešením pre projekty do vonkajšieho prostredia. Multifunkčný rozvádzač je špeciálne prispôsobený na použitie v telekomunikačných projektoch.

Vonkajšie nástenné rozvádzače

Vonkajšie kryty na montáž na stenu alebo stĺp. Koncept krytu v kryte, vonkajší kryt s výrezom v spodnej časti a integrovanými žalúziami na zadnom paneli a bočných paneloch na vetranie.

Vonkajší kryt pre kompaktné rozvádzače AX

Kryt pre kompaktné skrine AX na vonkajšie použitie. Na vytvorenie koncepcie zakrytovania v uzavretom priestore. Výrez v spodnej časti a integrované lamely na boku a základni zabezpečujú optimálne vetranie rozvádzača.

Základné rozvádzače do vonkajšieho prostredia

Jednostenné systémy sú k dispozícii vo verzii s jednými alebo dvomi dverami. Sú pripravené na použitie vo všetkých aplikáciách s pasívnou vnútornou inštaláciou alebo minimálnymi tepelnými stratami vo vonkajšom prostredí. V streche rozvádzača sú celoobvodové lamelové mriežky.

CS Toptec

Rozvádzače na vonkajšie použitie so 100 mm transportným soklom a prístreškom proti dažďu s výstupkami na všetkých stranách. Bočnice, zadný panel a dvere z vonkajšej strany plne dvojplášťové, celý rám TS 8 je k dispozícii na vnútornú inštaláciu.

Multifunkčné rozvádzače

Multifunkčný rozvádzač – platforma na telekomunikačné riešenia, určená na umiestnenie do vonkajšieho prostredia. K dispozícii je niekoľko typov rozvádzačov z tohto radu – MFC 8, 12, 15 a 18, ktoré sa odlišujú veľkosťou, počtom dverí a hrúbkou stien.

Plastové rozvádzače AX

Plastové rozvádzače AX, voliteľne s priezorom alebo bez priezoru, sú ideálne pre aplikácie vo vonkajšom prostredí. Početné montážne výstupky vnútri rozvádzača umožňujú individuálnu konfiguráciu interiéru s rozstupom 25 mm, napr. s dierovanými časťami a koľajnicami. Pre tento typ rozvádzačov je k dispozícii aj bohaté príslušenstvo. Vďaka Rittal ePOCKET máte vždy aktuálnu dokumentáciu k zariadeniu a systému. A čo viac, možno k nemu pristupovať priamo z akéhokoľvek zariadenia, kedykoľvek a kdekoľvek. To urýchli procesy v každej fáze prevádzky a ušetrí drahocenný čas a peniaze. K dispozícii sú aj vzpery dverí, vnútorné dvere, úchytky na montáž na stenu, uzamykateľné rúčky na dvere a pod.