Servozosilňovače B&R sú vďaka integrovanej bezpečnostnej elektronike vybavené základnými bezpečnostnými funkciami alebo kompletnou škálou bezpečnostných funkcií safeMOTION podľa štandardu IEC 61800-5. To umožňuje jednoduchú implementáciu špeciálnych operačných módov zahrnujúcich údržbu, nastavovanie a sledovanie procesov.

So servozosilňovačom ACOPOS P3 nastavuje B&R nové štandardy riadenia pohybu. Tento servopohon ponúka hustotu výkonu 4 ampéry na liter, čo z neho robí jeden z najefektívnejších servopohonov na trhu. Ponúka tiež bezkonkurenčnú dynamiku a presnosť s časom vzorkovania iba 50 µs pre celú kaskádu regulátorov. ACOPOS P3 je dostupný ako jedno-, dvoj- alebo trojosový systém. Pokrýva výkonový rozsah od 0,6 do 18 kW alebo 1,6 až 44 ampérov. Trojosový systém ušetrí až 69 % miesta v rozvádzači oproti klasickým riešeniam. Okrem toho je pre každú os používateľovi k dispozícii integrované digitálne multienkodérové rozhranie.

Motory s permanentnými magnetmi B&R sú kompaktné, vysokodynamické servomotory s veľmi vysokou účinnosťou. Sú plne škálovateľné s ohľadom na výkon, presnosť, opcie a vhodnosť pre bezpečnostné aplikácie. Prinášajú výkon presne podľa požiadaviek aplikácie - od priamych pohonov pre osi s vysokou presnosťou až po cenovo výhodné kombinácie motor – prevodovka. K dispozícii je flexibilný výber prírub, systému chladenia, triedy ochrany, uloženia a momentu zotrvačnosti. Motory B&R sú štandardne vybavené systémami indukčnej spätnej väzby a digitálnym rozhraním. Vďaka tomu možno aj pomocou základného modelu implementovať bezpečne orientované osi s vysokou presnosťou. Pre najnáročnejšie aplikácie sú k dispozícii optické snímače s vyššou presnosťou. Vďaka zabudovanému parametrickému čipu môžu byť B&R enkodéry optimálne prispôsobené servozosilňovačom a integrované do systémového prostredia.

Rôzne konštrukcie motorov ich predurčujú na konkrétne využitie. Extrémne dynamické motory 8LS so schopnosťou veľkého preťaženia sa uplatňujú v mnohých odvetviach, ako je plastikársky, baliarenský, kovospracujúci alebo potravinársky a nápojový priemysel. Motory so zvýšeným momentom zotrvačnosti 8LSN sú špeciálne vyvinuté pre aplikácie vyžadujúce zvýšený moment zotrvačnosti predovšetkým v kovospracujúcom priemysle. Kompaktné motory 8JS, 8LVA a 8LWA sa vyznačujú malou veľkosťou a vysokou hustotou výkonu. Vďaka robustnej konštrukcii a vysokej odolnosti proti preťaženiu sa odporúčajú pre širokú škálu aplikácií. Motory s hygienickým dizajnom 8JSQ umožňujú efektívne čistenie pri výrobe potravín a v biomedicínskom inžinierstve. S hladkým povrchom a krytím IP69K boli tieto motory vyvinuté v prísnom súlade s hygienickými normami EHEDG a FDA. Vysokovýkonné motory 8KS majú maximálny krútiaci moment 555 Nm a až 3000 ot./min. Spolu s riadením servočerpadiel B&R sa dokonale hodia pre vysokovýkonné riešenia servohydraulických pohonov.