Základné rozdelenie UR+ je nasledujúce:

1. Online Showroom. Nájdete tu celé inovatívne príslušenstvo k Universal Robots. Všetko je dôkladne testované a certifikované pre plug-and-play použitie, čo zaručuje bezproblémovú integráciu s kobotmi.

2. Zákaznícka podpora a marketing. Program pre vývojárov UR+ poskytuje technickú podporu pre každého, kto vyvíja nové príslušenstvo a zároveň otvára dvere malým firmám na neustále sa rozvíjajúci globálny trh s robotmi.

Obsluha nástroja prostredníctvom používateľského rozhrania robota

Dotykový ovládací tablet UR je priamo navrhnutý tak, aby sa z neho dal ľahko ovládať akýkoľvek pripojený nástroj. Každý produkt UR+ možno jednoducho zabudovať do operačného systému tak, aby všetky jeho funkcie boli pre používateľov jednoducho dostupné. Navyše to zjednodušuje programovanie a zapojenie do výrobných systémov firiem. „Pred uvedením UR+ museli koncoví používatelia vždy programovať jednoduché aplikácie, ktoré koncový nástroj ovládali. Pretože nikto neprogramuje rovnako, spôsobovalo to zmätky,“ hovorí Tyler Berryman, školiteľ Integrácie spoločnosti Robotiq, jedného z popredných partnerov UR+.

Jednoducho použiteľný softvér naprieč všetkými produktmi UR

UR+ umožňuje kompatibilitu so všetkými robotmi Universal Robots. Nezáleží na tom, či máte UR3, UR5, UR10 alebo akýkoľvek iný certifikovaný produkt. Softvér a používateľské rozhranie je stále rovnaké. V praxi to vyzerá tak, že nový softvér jednoducho nahráte cez USB rovno do robota a nemusíte znovu nič programovať. Funguje to skvele.

Marketingová platforma na propagáciu

Ďalšou veľkou výhodou UR+ je to, že všetci naši partneri môžu využiť predajné a marketingové kanály Universal Robots. Pretože UR patrí medzi najznámejšie robotické spoločnosti, môže aplikácie a zariadenia našich partnerov ľahko propagovať a ukázať tak ich funkcionalitu širokému spektru zákazníkov. To sa hodí najmä vtedy, ak začínate alebo uvádzate na trh úplne nový produkt.

Tu je pár užitočných nástrojov k Universal Robots navrhnutých v Českej republike a na Slovensku:

  • IOFIREBUG – 4Each, s. r. o. Umožňuje rozšíriť aplikácie o ďalšie snímače a ovládače. IOFireBug je vybavený ôsmimi analógovými a digitálnymi vstupmi a ôsmimi digitálnymi výstupmi. Základná doska sa navyše môže rozšíriť až na osem modulov Wagon.
  • 3D Mouse Move – Radalytica, a. s. Tento špeciálny ovládač funguje podobne ako počítačová myš. Ak pomocou kolieska ovládač nakloníte alebo nasmerujete, robot rovnaký pohyb zopakuje. Pomocou tohto zariadenia možno ovládať a programovať robot v reálnom čase, čo sa skvele hodí napríklad do miest, kde používateľ nedočiahne alebo k nim má sťažený prístup.
  • Depalletizer – Photoneo, s. r. o. Univer­zálne riešenie depaletizácie vytvorené v spolupráci s Universal Robots a so známou slovenskou spoločnosťou možno nasadiť v akýchkoľvek aplikáciách, ktoré vyžadujú vykladanie paliet s krabicami. Škála odvetví, ktoré môžu ťažiť z nasadenia inteligentných, videním riadených robotov vo svojich depaletizačných aplikáciách, je tak naozaj veľká vrátane modernej logistiky, elektronického obchodu a skladových činností.

Pre všetkých vývojárov, používateľov, distribútorov a integrátorov je naša platforma UR+ viac než len online katalóg príslušenstva. „Sme partnermi UR+, pretože nám dáva prístup k mnohým zdrojom. Môžeme sa obrátiť na ďalších vývojárov, zákazníkov alebo distribútorov z celého sveta a to je skvelá cesta, ako sa vzájomne podieľať na vývoji ešte lepšieho softvéru, periférií a kobotov Universal Robots,“ dodáva Sven Schmidt-Rohr z vývojárskeho štúdia Artiminds.

Zistite viac o ekosystéme UR+