Novinkou v portfóliu robotov SCARA od spoločnosti ABB je IRB 920T a IRB 920: špičkovo rýchly robot SCARA na maximálne presnú montáž.

Bezkonkurenčne rýchly a presný robot IRB 920T je navrhnutý tak, aby spĺňal aj tie najnáročnejšie požiadavky každého priemyslu. Možno ho využiť pri montáži, odoberaní a manipulácii s materiálom. Vzhľadom na svoju rýchlosť a kompaktný dizajn umožňuje inštaláciu na rôzne miesta a nákladovo efektívnu manipuláciu s jednotlivými dielmi či zmontovanými výrobkami s hmotnosťou až do 6 kg.

Najrýchlejší vo svojej kategórii

IRB 920T je o 14 % rýchlejší ako jeho predchodca. S kratším časom cyklu 0,29 s prekonáva ostatné roboty SCARA vo svojej triede, čím výrazne zrýchľuje výrobu.

Možnosti konfigurácie

K dispozícii sú varianty s dosahom 450, 550 a 650 mm, ktorými môže tento robot vykonávať širokú škálu operácií. Predĺžený zdvih 300 mm podporuje aplikácie vyžadujúce dodatočný vertikálny dosah.

Špičkové hodnoty opakovateľnosti presného nabehnutia do bodu

Vynikajúca opakovateľnosť presného nabehnutia do bodu umožňuje dosiahnuť najvyššiu úroveň kvality výroby s minimálnou alebo nulovou zmätkovitosťou výroby.

Rozšírené možnosti konektivity

Možnosť až 20 I/O (Input/Output) konektorov umožňuje použitie zložitejších chápadiel a koncových efektorov pre viac typov aplikácií.

Väčší priemer hadice na vedenie vzduchu

Použitie vzduchovej hadice s väčším priemerom poskytuje dodatočný výkon pre vákuové nasávanie, čo umožňuje manipuláciu s viacerými predmetmi súčasne.

Nižšia hmotnosť

Pri svojej hmotnosti 24 kg je IRB 920T o 10 % ľahší než ostatné roboty SCARA. To prináša nižšie požiadavky na inštaláciu a zároveň nižšie náklady na návrh robotickej bunky.

Vnútorné vedenie káblov zaručuje nižšie nebezpečenstvo rušivých interferencií. Výsledkom sú kompaktné rozmery, a teda aj nižšie požiadavky na zástavbovú plochu.

Peter Kubík