Prvou veľkou zmenou je globálna zmena štandardnej farby, kde typickú oranžovú farbu robotov ABB nahrádza Grafitová biela. Postupne sa však k tejto veľkej zmene „image“ ABB robotiky pridajú ďalšie zmeny a novinky.

Nová skupina robotov bola nedávno uvedená na trh a jej prvým členom je kompaktný robot IRB1200. Svojim štíhlym a prepracovaným dizajnom predstavuje novú generáciu robotov, plnú noviniek a vylepšení.

Design tohto robota bol navrhnutý s ohľadom na efektívnosť, svojou veľkosťou a rýchlosťou, servis jednoduchým a premysleným designom, a tiež ako vyplnenie priestoru v portfóliu priemyselných robotov ABB.

IRB1200 prichádza na trh v dvoch variantoch, ktoré umožňujú pokryť rôzne aplikácie, pričom obe varianty sú cenovo priaznivé, pretože sú zložené z rovnakých dielov. Menší ponúka dosah 700mm pri nosnosti až 7kg, pričom väčší s dosahom 900mm ponúka nosnosť 5kg. Obe veľkosti sú výborné najmä v miestach a aplikáciách, kde sú vyžadované kompaktné rozmery, bez straty pracovného dosahu a funkcionality. Sumár týchto vlastností IRB1200 prináša kratšie manipulačné vzdialenosti medzi operáciami, čo umožňuje skrátiť čas cyklu a tým zmenšiť pracovisko robota najviac ako to len ide. Čo znamená urobiť viac za menej.

Nový dizajn IRB1200-vky nie je len kozmetickým vylepšením, hladký povrch umožňuje jednoduchšie čistenie a údržbu v prevádzkach ako je napríklad CNC obrábanie alebo manipulácia v potravinárskom priemysle.

Už pri prvom pohľade na novú 1200-vku je zrejmé, že druhá os nie je posunutá od osi otáčania (os č.1) celého ramena robota. Táto inovácia prináša dlhší záber robota v porovnaní s iným typom malých robotov. Čo umožňuje umiestnenie robota do tesnej blízkosti pracovného miesta, bez dopadu na funkčnosť. Výhoda, ktorá umožňuje robot inštalovať do kompaktných pracovísk, ktoré sú najčastejšie využívané v elektrotechnickom priemysle.

Jednoduchá inštalácia, ktorú IRB1200 ponúka spočíva najmä v predinštalovanom ethernetovom, vzduchovom a signálnom vedení od podstavy robota až do tesnej blízkosti zápästia. IRB1200 ponúka štyri nezávislé vzduchové prepojenia, 10 elektrických signálnych vedení a jeden ethernetový kanál. Všetky vedenia sú inštalované vo vnútri konštrukcie robota. IRB1200 ponúka aj možnosť zvoliť si vyhotovenie podstavy - štandardnú podstavu s vývodmi vzadu, ale úplne nový variant podstavy s vývodmi zospodu robota.

Nová rada zo sebou prináša aj väčšiu odolnosť. IRB1200 ponúka možnosť inštalácie v akejkoľvek pozícii a okrem štandardného krytia IP40 si užívateľ môže zvoliť krytie ramena robota až IP67 alebo ISO4 clean room.

IRB1200 prichádza ako úplne nová rada v širokom portfóliu robotov ABB. Vyznačuje sa najmä kompaktným dizajnom a rýchlosťou. V ponuke je v dvoch variantoch s dosahom 700mm/7kg alebo 900mm/5kg. Široké spektrum opcií tohto robota v spojení s vysoko výkonným riadením IRC5 alebo IRC5Compact ponúka užívateľom rýchle, efektívne a cenovo priaznivé riešenie.

www.abb.sk