Jedným z popredných výrobcov signálnych konektorov, ktorého výrobky nájdete v sortimente TME, je v roku 1937 založená japonská spoločnosť Hirose Electric.

  • Konektory s rastrom 1mm
  • Konektory s rastrom 1.25 mm
  • Konektory s rastrom 2 mm
  • Konektory s rastrom 2.5 mm
  • Konektory s rastrom 2,54 mm
  • Konektory s rastrom 3.96 mm

Signálové konektory raster 1 mm

Všade tam, kde je málo miesta, sú signálové konektory Hirose s 1 mm rastrom ideálnym riešením. Tieto komponenty sa používajú na prepojenie vodič-doska a dodávajú sa v rôznych veľkostiach, od 8 až po 50 pinov, v jedno- alebo dvojradovom usporiadaní. V nomenklatúre spoločnosti Hirose Electric sa tieto typy komponentov skrývajú pod označeniami DF19, DF20 a DF50. 

Signálové konektory raster 1,25 mm

Konektory série DF13 a DF14 sa dodávajú s o niečo väčším rastrom - 1,25 mm. Tieto komponenty sa používajú aj na prepojenie vodič-doska. Signálové konektory Hirose týchto sérií sa vyskytujú v jedno- a dvojradovej konfigurácii a počet pinov sa pohybuje od 2 do 40. Zásuvky radu DF13 a DF14 sú určené na otvorovú (THT) aj povrchovú (SMT) montáž.

Signálové konektory raster 2 mm

Konektory série DF3, DF11, DF51K a DF59 s rozstupom pinov 2 mm patriace do rodiny SignalBee sa dodávajú v rôznych veľkostiach od 2 do 40 pinov. Samotné rozmiestnenie pinov môže byť v závislosti od modelu jednoradové alebo dvojradové. Tieto komponenty možno použiť na prepojenie vodič-doska, doska-doska a vodič-vodič. Za zmienku stojí aj to, že tieto výrobky sú k dispozícii v niekoľkých typoch priestorovej konfigurácie: vertikálnej, horizontálnej a uhlovej. 

Signálový konektor raster 2,5 mm

Signálové konektory s rastrom pinov 2,5 mm sú určené na prepojenie doska-vodič a vodič-vodič. Sú k dispozícii v rovnom alebo uhlovom vyhotovení s jedno- alebo dvojradovým usporiadaním, pričom počet pinov závisí od konkrétneho modelu a pohybuje sa od 2 do 40. V terminológii spoločnosti Hirose sa tieto typy komponentov označujú ako DF1 a DF1B.

Signálové konektory raster 2,54 mm

Konektory s rastrom 2,54 mm sú v elektronickom priemysle dobre známym štandardom. V sortimente spoločnosti Hirose Electric sa výrobky tohto typu skrývajú pod označením HIF3 a HIF3C. Sú to dvojriadkové konektory s 10, 20, 26 alebo 40 pinmi a sú určené na prepojenie vodič-doska. Konektory tohto typu sú k dispozícii v katalógu TME vo formáte samica.

Signálové konektory Hirose s rastrom 3,96mm

V sérii EnerBee nájdeme vodotesné konektory DF63 a DF63W s rastrom pinov 3,96 mm. Používajú sa na prepojenie vodič-doska a vodič-vodič a dodávajú sa v 2-, 3- alebo 4-pinovej konfigurácii.

Text spracovala spoločnosť Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Pôvodný zdroj textu