Spoločnosť Farnell pridáva do svojho portfólia produkty Ikalogic

Spoločnosť Farnell, distribútor produktov a riešení pre vývojárov, pridala do svojho zoznamu zariadenia firmy Ikalogic, čím rozšíril portfólio logických analyzátorov a ručných osciloskopov za konkurencieschopné ceny. Produkty Ikalogic, navrhnuté na základe skúseností z praxe, privítajú technici v oblasti návrhu elektronických zariadení a firmvéru, vývojári a tvorcovia zabudovaných riešení, čo im umožní ľahko zosnímať a analyzovať signály.
Spoločnosť Farnell pridáva do svojho portfólia produkty Ikalogic

Produktový rad spoločnosti Ikalogic, ktorý sa vyznačuje vysokou flexibilitou pri používaní, zahŕňa bezdrôtovú aj batériovú prevádzku (vrátane oddelenia od sieťového napätia) a softvér, ktorý beží na operačných systémoch Windows, MacOS a Linux. Štandardné pripojenie USB premení akýkoľvek počítač na merací systém, ktorý umožňuje spracovanie niekoľkých hodín vysokofrekvenčných signálov a identifikáciu neštandardných udalostí. Najmodernejší hardvér zaručuje spoľahlivé merania a doplnkové skripty s otvoreným zdrojom ponúkajú hĺbkovú analýzu.

Medzi kľúčové produkty dostupné na expedíciu v deň objednania od spoločnosti Farnell patria:

  • IkaScope WS200 - revolučná ultraprenosná bezdrôtová osciloskopická sonda napájaná z batérie, prvá svojho druhu na svete, vďaka ktorej je meranie a ladenie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. IkaScope sa pripája na akúkoľvek obrazovku s podporou WiFi vrátane stolného počítača, tabletu alebo smartfónu a zobrazuje zachytené signály a spoľahlivé merania do niekoľkých sekúnd od použitia produktu. Jeho patentovaná technológia ProbeClick® automaticky zachytáva zachytené signály po uvoľnení hrotu sondy.

  • 9 kanálový logický analyzátor 200MSPS je vybavený vstavanou vzorkovacou pamäťou 2 GB a prijímačmi priemyselnej zbernice. SP209 môže merať logické signály a analyzovať protokoly I2C, SPI, CAN, RS232, 1-Wire a 30 ďalších protokolov. Výkon SP209 nezávisí od šírky pásma pripojenia USB. SP209 je ideálny pre vývoj a ladenie vstavaných systémov, analýzu sériových protokolov, analýzu priemyselných zberníc, diagnostiku ADC (Analog to Digital Converter), reverzné inžinierstvo, výskumné a vzdelávacie zariadenia.

  • Séria SQ (ScanaQuad) je nízkorozpočtový logický analyzátor, ktorý dokáže zachytávať, analyzovať a generovať logické signály na 4 kanáloch pri vzorkovacích frekvenciách do 200 MHz, čo umožňuje analýzu a ladenie všetkých sériových protokolov. Zahŕňa bezplatný softvér ScanaStudio na zobrazovanie, dekódovanie a analýzu zachytených signálov. Výkon zariadenia nezávisí od šírky pásma pripojenia USB. Séria SQ sa môže používať na vývoj a ladenie zabudovaných systémov a firmvéru, analýzu sériových protokolov, reverzné inžinierstvo a vzdelávanie.

James McGregor, globálny vedúci oddelenia Testovania a nástrojov spoločnosti Farnell, hovorí: „Naďalej ponúkame našim zákazníkom stále sa rozširujúci sortiment testovacích a meracích produktov za konkurencieschopné ceny navrhnutých s ohľadom na potreby technikov a vývojárov. Rozsah testov a meraní spoločnosti Farnell je komplexný a holistický, čo zaisťuje podporu technickej komunity na všetkých úrovniach, od začiatočníkov až po profesionálov. “

Spoločnosť Farnell ponúka svojim zákazníkom technickú podporu 24/5 od svojich vlastných špecialistov na testovanie a meranie a poskytuje bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom.

Ručné osciloskopy a logické analyzátory Ikalogic sú dostupné na expedíciu v deň objednania od spoločnosti Farnell v EMEA a element14 v APAC.