Produktový rad spoločnosti Ikalogic, ktorý sa vyznačuje vysokou flexibilitou pri používaní, zahŕňa bezdrôtovú aj batériovú prevádzku (vrátane oddelenia od sieťového napätia) a softvér, ktorý beží na operačných systémoch Windows, MacOS a Linux. Štandardné pripojenie USB premení akýkoľvek počítač na merací systém, ktorý umožňuje spracovanie niekoľkých hodín vysokofrekvenčných signálov a identifikáciu neštandardných udalostí. Najmodernejší hardvér zaručuje spoľahlivé merania a doplnkové skripty s otvoreným zdrojom ponúkajú hĺbkovú analýzu.

Medzi kľúčové produkty dostupné na expedíciu v deň objednania od spoločnosti Farnell patria:

  • IkaScope WS200 - revolučná ultraprenosná bezdrôtová osciloskopická sonda napájaná z batérie, prvá svojho druhu na svete, vďaka ktorej je meranie a ladenie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. IkaScope sa pripája na akúkoľvek obrazovku s podporou WiFi vrátane stolného počítača, tabletu alebo smartfónu a zobrazuje zachytené signály a spoľahlivé merania do niekoľkých sekúnd od použitia produktu. Jeho patentovaná technológia ProbeClick® automaticky zachytáva zachytené signály po uvoľnení hrotu sondy.

  • 9 kanálový logický analyzátor 200MSPS je vybavený vstavanou vzorkovacou pamäťou 2 GB a prijímačmi priemyselnej zbernice. SP209 môže merať logické signály a analyzovať protokoly I2C, SPI, CAN, RS232, 1-Wire a 30 ďalších protokolov. Výkon SP209 nezávisí od šírky pásma pripojenia USB. SP209 je ideálny pre vývoj a ladenie vstavaných systémov, analýzu sériových protokolov, analýzu priemyselných zberníc, diagnostiku ADC (Analog to Digital Converter), reverzné inžinierstvo, výskumné a vzdelávacie zariadenia.

  • Séria SQ (ScanaQuad) je nízkorozpočtový logický analyzátor, ktorý dokáže zachytávať, analyzovať a generovať logické signály na 4 kanáloch pri vzorkovacích frekvenciách do 200 MHz, čo umožňuje analýzu a ladenie všetkých sériových protokolov. Zahŕňa bezplatný softvér ScanaStudio na zobrazovanie, dekódovanie a analýzu zachytených signálov. Výkon zariadenia nezávisí od šírky pásma pripojenia USB. Séria SQ sa môže používať na vývoj a ladenie zabudovaných systémov a firmvéru, analýzu sériových protokolov, reverzné inžinierstvo a vzdelávanie.

James McGregor, globálny vedúci oddelenia Testovania a nástrojov spoločnosti Farnell, hovorí: „Naďalej ponúkame našim zákazníkom stále sa rozširujúci sortiment testovacích a meracích produktov za konkurencieschopné ceny navrhnutých s ohľadom na potreby technikov a vývojárov. Rozsah testov a meraní spoločnosti Farnell je komplexný a holistický, čo zaisťuje podporu technickej komunity na všetkých úrovniach, od začiatočníkov až po profesionálov. “

Spoločnosť Farnell ponúka svojim zákazníkom technickú podporu 24/5 od svojich vlastných špecialistov na testovanie a meranie a poskytuje bezplatný prístup k online zdrojom, údajovým listom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom.

Ručné osciloskopy a logické analyzátory Ikalogic sú dostupné na expedíciu v deň objednania od spoločnosti Farnell v EMEA a element14 v APAC.