V ponuke sú aj modely so šiestimi vretenami Big-Bore s maximálnou kapacitou od 381 mm x 533 mm modelu ST-25 až do 648 mm x 2 032 mm pre model ST-45L s veľkým rámom a dva modely s funkčnosťou pre os Y. Predovšetkým v rámci strojov určených na opracovanie dielov s väčším priemerom sú sústruhy Haas ST mimoriadne pevné, určené na vysokú záťaž, s liatinovou základňou, vyrobené pomocou analýzy konečných prvkov (FEA) a vybavené výstužnými rebrami, ktoré sú spoľahlivé, presné a opakovane zvládajú veľké množstvo náročných úloh. Každá hlava vretena Big-Bore je vybavená kompaktným a symetrickým dizajnom na zabezpečenie tepelnej stability a tuhosti, pričom 45-stupňový tvar klinu výrazne zvyšuje pracovný priestor montáže nástrojov a zdokonaľuje pohyb triesok.

Model Haas ST-25 má maximálnu kapacitu 381 mm x 533 mm s maximálnym výkyvom cez čelný kryt 806 mm. Vreteno A2-6 má kapacitu tyčí 76 mm a je vybavené hydraulickým skľučovadlom s priemerom 254 mm. Vreteno poháňa vektorový hnací systém s výkonom 22,4 kW a otáča sa rýchlosťou 3 400 ot./min. Revolverová hlava s 12 stanicami upevnená skrutkami je súčasťou štandardného vybavenia.

Model ST-25Y má rovnaký pôdorys a špecifikácie vretena ako model ST-25, no s maximálnou kapacitou 305 mm x 533 mm. Tento stroj je vybavený osou Y, ktorá umožňuje posuv ±50,8 mm, a pohyblivými nástrojmi s vysokým krútiacim momentom a osou C so servopohonom. Hybridná revolverová hlava VDI/BOT s 12 hlavami je súčasťou štandardného vybavenia.

Model Haas ST-35 má maximálnu kapacitu 533 mm x 660 mm s maximálnym výkyvom cez čelný kryt 806 mm. Vreteno A2-8 má kapacitu tyčí 102 mm a je vybavené hydraulickým skľučovadlom s priemerom 305 mm. Vreteno poháňa vektorový hnací systém s výkonom 29,8 kW s dvojrýchlostnou prevodovkou a otáča sa rýchlosťou 2 400 ot./min. Revolverová hlava s 12 stanicami upevňovaná skrutkami je súčasťou štandardného vybavenia.

Model ST-35Y má rovnaký pôdorys a špecifikácie vretena ako model ST-35, no s maximálnou kapacitou 457 mm x 584 mm. Tento stroj je vybavený osou Y, ktorá umožňuje posuv ±50,8 mm, a pohyblivými nástrojmi s vysokým krútiacim momentom a osou C so servopohonom. Hybridná revolverová hlava VDI/BOT s 12 hlavami je súčasťou štandardného vybavenia.

Model Haas ST-45 má maximálnu kapacitu 648 mm x 1 118 mm s maximálnym výkyvom cez čelný kryt 876 mm. Vreteno A2-11 má otvor s priemerom 178 mm a možnosť pripojenia voliteľného hydraulického skľučovadla s priemerom 457 mm (skľučovadlo ani hydraulická spojka nie sú súčasťou stroja). Vreteno je poháňané vektorovým hnacím systémom s výkonom 29,8 kW s dvojrýchlostnou prevodovkou a otáča sa rýchlosťou 1 400 ot./min. Revolverová hlava s 12 stanicami upevňovaná skrutkami je štandardným vybavením.

Model ST-45L je verziou modelu ST-45 s dlhým rámom s maximálnou kapacitou 648 mm x 2 032 mm takmer na dvojnásobnú dĺžku opracovania. Model ST-45L sa štandardne dodáva s koníkom so servopohonom.

Štandardným vybavením všetkých sústruhov Haas sú pevné rezanie závitov, farebný LCD monitor s uhlopriečkou 38,1 cm (15") a možnosť pripojenia USB. Voliteľné možnosti zahŕňajú pásový dopravník triesok, hydraulický koník, automatický snímač nástrojov, automatický zachytávač obrobkov, vysokotlakový systém chladenia a oveľa viac.

Sústruhy CNC spoločnosti Haas Automation radu ST s výbavou Big-Bore sú skutočnými strojmi určenými na skutočné opracúvanie. Rovnako ako sústruhy CNC spoločnosti Haas Automation radu DS s dvojitým vretenom, profitujú aj modely radu ST z množstva zdokonalených funkcií týkajúcich sa produktivity vrátane väčšej upínacej sily nástrojov, rýchlejšieho indexovania a zvýšeného krútiaceho momentu osi C (pre modely vybavené poháňanými nástrojmi) v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.
Vo výrobnom závode v Južnej Kalifornii v USA vyrába spoločnosť Haas Automation celý sortiment vertikálnych obrábacích centier CNC, sústruhov, horizontálnych obrábacích centier a rotačných indexovacích stolov CNC. Rovnako ako všetky ostatné produkty, dodávajú aj sústruhy Haas s výbavou Big-Bore miestni dodávatelia, ktorí zároveň poskytujú podporu vďaka celosvetovej sieti podnikových predajní Haas (HFO) – najrozšírenejší vysokokvalitný systém podpory a služieb v celom odvetví opracovávania.

www.haasCNC.com