MOBILITY DOCK je priestorovo úsporná nabíjačka, ktorá v kombinácii s ľubovoľným nabíjacím káblom typu 2 (režim nabíjania 3) umožňuje nabíjať elektromobil zo štandardnej domácej zásuvky. To znamená, že vodiči elektromobilov potrebujú menej rôznych typov nabíjacích káblov, dochádza k úspore priestoru aj zníženiu hmotnosti v batožinovom priestore a nabíjanie je jednoduchšie a pohodlnejšie.

Priestorovo úsporná mobilná nabíjacia stanica

„MOBILITY DOCK úplne plní funkciu mobilnej nabíjacej stanice, pritom v batožinovom priestore zaberie podstatne menej miesta,“ opisuje nový produkt Frank Hubbert, konateľ spoločnosti Lapp Mobility GmbH. Komunikácia medzi MOBILITY DOCK a vozidlom prebieha prostredníctvom riadiacej jednotky integrovanej v nabíjačke, ktorá nastavuje nabíjací prúd až do maximálnej hodnoty 10 A, a taktiež monitoruje proces nabíjania. Vďaka tomu je možné dosiahnuť maximálny nabíjací výkon až 2,3 kW. Nastavenie sa vykonáva automaticky. Prístroj sleduje teplotu zariadenia aj teplotu zásuvky. Pokiaľ je na sieťovej zástrčke zistená zvýšená teplota, nabíjačka automaticky reguluje nabíjací výkon, aby nedošlo k prehriatiu. Ďalšou ochrannou funkciou pre používateľov je monitorovanie zemniaceho vodiča a detekcia porúch jednosmerného a striedavého prúdu v nabíjačke. Tieto poruchy jednosmerného a striedavého prúdu sú detegované a chránené až do 6 mA jednosmerného a 30 mA striedavého prúdu. Nabíjačka MOBILITY DOCK je v súlade s CE a bola vyvinutá a testovaná v súlade s normou pre zariadenia IEC 62752.

Jednoduchá a bezpečná manipulácia

Nabíjanie spustíte tak, že nabíjací kábel typu 2 (známy tiež ako nabíjací kábel režimu 3) zapojíte do zásuvky typu 2 nabíjacej stanice MOBILITY DOCK. Potom sa MOBILITY DOCK so zasunutým nabíjacím káblom zapojí do domácej zásuvky a začne sa nabíjanie. Stav zariadenia signalizuje LED kontrolka. Všetky časti zariadenia sú úplne stabilné a bezpečne upevnené. Pripevnenie na stenu budovy umožňuje integrovaný držiak na boku prístroja, ktorý sa odomyká stlačením tlačidla. To umožňuje presné nastavenie držiaka na stene budovy. Pripojený nabíjací kábel typu 2 je aretovaný mechanizmom na kryte a je možné ho odblokovať pomocou deblokačnej páčky na zadnej strane. Vďaka tomu je možné nabíjací kábel typu 2 vytiahnuť z nabíjačky s minimálnym úsilím.

Vďaka zásuvke typu 2 integrovanej v kryte je MOBILITY DOCK kompatibilný s európskym štandardom pre nabíjacie káble, a je možné ju preto používať pri všetkých elektrických a hybridných automobiloch v Európe. Kryt nabíjačky MOBILITY DOCK je odolný proti striekajúcej vode (IP44) a je navrhnutý tak, aby odolal pádom z ľubovoľného miesta z výšky 1 m. S hmotnosťou približne 750 g a rozmermi 255 × 135 × 105 mm je zariadenie MOBILITY DOCK z hľadiska inštalačného priestoru a hmotnosti optimálne. Zariadenie je možné uložiť do batožinového priestoru, podlahy nákladového priestoru alebo do bočných vreciek vozidla a ušetriť tak miesto. Krytka zásuvky typu 2 navyše chráni nabíjačku pred znečistením.

Ocenenie pre MOBILITY DOCK

Inovatívny MOBILITY DOCK, ktorý bol predstavený vlani v septembri na veľtrhu IAA MOBILITY v Mníchove, získal ešte pred uvedením na trh dve prestížne ceny – German Design Award za dizajn a EMOVE 360 AWARD za funkčnosť. Za svoju pridanú hodnotu v porovnaní s predchádzajúcimi riešeniami bol tiež nominovaný na German Innovation Award. Víťazi tejto ceny budú ešte len vyhlásení.

MOBILITY DOCK si môžete objednať v internetovom obchode LAPP MOBILITY (www.lappmobility.lappgroup.com/shop).

Viac informácií nájdete na www.lappmobility.com.

Pre viac informácií navštívte webové stránky www.lapp.cz