Výrobné chyby, ktoré vznikajú aj pri najpozornejšom dodržiavaní postupu výroby, sú dvojaké. Niektoré chyby možno opraviť počas prevádzky obyčajným nastavením správnych parametrov. Pri zistení chyby spôsobenej nekvalitným vstupným materiálom treba výrobnú linku okamžite zastaviť. Dokumentácia typu chyby a jej vzniku v procese výroby umožňuje zákazníkovi prispôsobiť výrobný proces tak, aby minimalizoval dosah chýb na produktivitu výroby pri dodržaní požadovanej kvality finálneho výrobku.

ELVAC SK dodáva priemyselné počítače TANK-820 vybavené kartami IVC-C604 na spracovanie obrazu, obzvlášť vhodné na riadenie robotov, ďalej niekoľkoosové ovládacie robotické rameno 7A6 a prenosný operátorský terminál Robot-TP-65M.

Teraz opíšme jednotlivé komponenty na strojové videnie detailnejšie. TANK-820 je trojslotový rozšíriteľný počítač s procesormi Intel® druhej generácie s čipovou zostavou Intel H61, ktorý je osadený 2 GB RAM s možnosťou využiť voľný slot pre pamäť DDR3 SO-DIMM s veľkosťou až 10 GB. TANK-820 má dva gigabitové porty LAN a porty RS-232, RS-422 a RS-485. Počítač charakterizujú predovšetkým tri voľné sloty PCI/PCIe, umožňujúce inštalovať rozširujúce karty. Na strojové videnie je počítač vybavený kartou PCIe IVC-C604 na zachytávanie a spracovanie videozáznamu. Karta má štvorkanálový vstup videosignálu NTSC s vysokorýchlostným snímaním 120 f/s. Robotické rameno 7A6 môže mať štyri alebo šesť osí s opakovateľnosťou polohy ±0,001 mm. Ide o bezpečné a presné zariadenie s jednoduchou obsluhou. Nosnosť je 7 kg. Prenosný operátorský terminál Robot-TP-65M umožňuje ovládanie prostredníctvom dotykového displeja s veľkosťou 6,5“ a 33-tlačidlovou programovateľnou membránovou klávesnicou.

Všetky spomenuté produkty pochádzajú od výrobcu iEiIntegration, ktorý sa venuje vývoju odolných priemyselných produktov. Spoločnosť ELVAC SK má technické zázemie a skúsenosti a je dlhoročným integrátorom v Slovenskej republike a Českej republike. Súčasne ponúka množstvo rôznych priemyselných počítačov a komponentov presne podľa požiadaviek zákazníka, a to všetko s rozšírenou zárukou až päť rokov.

www.elvac.sk