Digitalizácia, komplexnosť, životný cyklus a zmeny na trhu

Mobilné CPU X90

B&R vám prináša riešenie vďaka modulárnemu riadiacemu a I/O systému X90. Komplexná súprava štandardizovaných komponentov je ideálna na implementáciu flexibilného konceptu automatizácie. Srdcom systému X90 je výkonný procesor ARM a multifunkčné kanály I/O. K základnej výbave patrí rozhranie CAN, USB, ethernet a priemyselná zbernica POWERLINK.

Navrhnuté špeciálne do drsných podmienok

Všetky výrobky radu X90 sú konštruované na použitie vo veľmi náročných podmienkach. Zvládnu teplotu od –40 do +85 °C a dobre odolávajú vibráciám, nárazom, soli, UV žiareniu či oleju.

Certifikované pre mobilné zariadenia a outdoorové aplikácie

Dodržiavanie špecifických priemyselných noriem pre poľnohospodárstvo, lesníctvo, stavebníctvo a komunálne vozidlá zaisťuje maximálnu flexibilitu pri používaní produktov mobilnej automatizácie.

Automation PC3100 Mobile

Priemyselné PC s procesormi Intel Core i7 alebo Celeron siedmej generácie v IP69K nepotrebuje rozvádzač ani v náročných podmienkach.

Nezamrzne, zvláda vodu aj prach

Robustná konštrukcia je podčiarknutá masívnym hliníkovým obalom, ktorý PC nielen chráni, ale zároveň plní funkciu pasívneho chladiča. Samozrejme, PC s uvedenými vlastnosťami nemá žiadne rotujúce komponenty ako ventilátor alebo harddisk. Špeciálny ­obvod sa stará o zabezpečenie optimálnych teplotných podmienok na prácu CPU aj pri teplote hlboko pod bodom mrazu.

Presné mechanické spracovanie zaručuje odolnosť IP69K. Čo to znamená? Úplne prachotesné. Vodotesné pri trvalom ponorení. Odolné proti striekajúcej vode s tlakom 100 barov a teplotou 80 °C. Povrchová úprava zabezpečuje odolnosť proti poškodeniu hliníkového krytu. Vydrží naozaj oveľa viac ako bežné priemyselné PC. Ak by sme to chceli priblížiť k hovorovej reči – jasný outdoor.

Bezpečnosť pre mobilné stroje

Európska smernica pre strojársky priemysel potvrdzuje rastúci význam bezpečnosti pre výrobcov mobilných strojov. Na splnenie normy ISO 13849-1 v tomto segmente je potrebné dosiahnuť aspoň bezpečnostnú úroveň SIL2 alebo PL c. Vývoj a certifikovanie riadiacich systémov spĺňajúcich tieto požiadavky znamená prudký nárast nákladov. Je preto výhodnejšie získať technologického partnera, ktorý disponuje potrebnými riadiacimi systémami s optimalizovanou cenou. B&R ponúka modulárny systém X90 aj s bezpečnostným CPU a bezpečnostnými IO modulmi, ktorý spĺňajú všetky požiadavky na výkonné riadenie mobilného stroja, ale rovnako aj z pohľadu bezpečnosti.

X90 je navrhnutý a certifikovaný na dosiahnutie SIL3 a PLe. Bezpečnostné moduly sú plne zaintegrované do riadiaceho systému. Všetkých 48 IO kanálov môže byť použitých buď ako štandardné alebo bezpečnostné kanály, podľa konfigurácie a zapojenia. O bezpečnostnú logiku sa stará samostatné bezpečnostné CPU paralelne so štandardným CPU riadiacim stroj. V prípade komplikovanejších technológii je možné aj bezpečne komunikovať medzi viacerými systémami X90.

Systém zahŕňa: bezpečnostné digitálne vstupy/výstupy, bezpečnostné analógové vstupy aj bezpečnostné čítače a umožňuje aj bezpečne monitorovať polohu.

Programovanie prebieha, rovnako ako u všetkých B&R riadiacich systémov, vo vývojom prostredí Automation Studio.

Viac o mobilnej automatizácií.