Systém pro E Power predstavuje moderný distribučný rozvádzač na inštalácie až do 6 300 A. Predstavuje dokonalú kombináciu flexibility, jednoduchosti i rýchlosti montáže. V týchto nových rozvádzačoch môžu byť inštalované všetky prístroje nízkeho napätia ABB, napríklad štandardné ističe System pro M compact, kompaktné ističe Tmax T a XT a vzduchové ističe Emax 2. Umožňuje to v systéme zakomponovaná kompletná škála doplnkov a montážnych modulov, ktoré zaisťujú, že všetky komponenty sú dokonale kompatibilné. System pro E Power môže poskytovať kompletné riešenie pri distribúcii elektrickej energie v infraštruktúre, stavebníctve aj priemysle, a to v súlade so základnými predpismi.

Flexibilita

Široká škála doplnkov a príslušenstva

System pro E Power umožňuje dosiahnuť vysoké technické štandardy konfigurácie, výsledkom čoho je riešenie šité na mieru.

Hlavné výhody

 • Inovatívny spôsob spájania umožňujúci vytvoriť až 120 konfigurácií rozličných veľkostí s použitím minimálneho počtu produktových položiek.
 • Široká škála funkčných rozmerov: výška 1 800 alebo 2 000 mm, šírka od 300 do 1 250 mm a hĺbka od 200 do 900 mm.
 • Stupeň krytia pre všetky typy aplikácií od IP30 po IP65 – jediný rozvádzač, ktorý dosahuje takú vysokú hodnotu.
 • Stojky a priečky zabezpečujú pevné a stabilné štruktúry jednotlivých konfigurácií, montážnu hĺbku v dvoch rôznych úrovniach.
 • Nové asymetrické sklenené alebo nepriehľadné dvere, otvárateľné naľavo alebo napravo, so 135° otváracími pántmi, ktoré možno príslušnými doplnkami rozšíriť do 180°.

Rýchlosť

System pro E Power skracuje montážny čas potrebný na zhotovenie kompletnej konštrukcie rozvádzača. Každý komponent bol navrhnutý na ultrarýchlu montáž a zapojenie rýchlymi a efektívnymi metódami na osadenie komponentov a s kompletným zbernicovým distribučným systémom.

Kľúčové špecifiká

 • Nový systém inštalácie montážnych setov click-in pre modulárne prístroje a kompaktné ističe Tmax a Tmax XT s možnosťou horizontálneho aj vertikálneho uloženia, pre vzduchové ističe Emax 2 v pevnom aj výsuvnom vyhotovení.
 • Dostupné montážne sety na použitie radu vypínačov OT až do 1 600 A s novým systémom inštalácie click-in v horizontálnych a vertikálnych verziách. Dostupné sú tiež sety pre poistkovú lištovú distribúciu.
 • Doplnkové sety na zapojenie zariadení s ventilovanými panelmi alebo na osadenie panelových prístrojov priamo v rozvádzači.
 • K dispozícii sú predné panely fixné alebo s pohyblivým rámom, kde sú použité rovnaké predné panely pre obe verzie. Upevňujú sa novými 1-otočnými skrutkami a môžu byť prestavané z fixnej na závesnú verziu s pridaním osobitného závesného setu.
 • Montážne sety pre rôzne stupne oddelenia.
 • Zachovaná kompatibilita so systémom CombiLine z radu rozvádzačov TriLine.

Jednoduchosť

Priekopníckymi riešeniami montážnych setov na inštaláciu ističov a hlavných zbernicových distribučných systémov zjednodušuje Systém pro E Power proces konštrukcie a konfigurácie.

Kľúčové funkcie

 • Jednoduchá a bezchybná montáž konštrukcie.
 • Rovnaká konštrukčná filozofia pre zbernicový systém pri všetkých aplikáciách od 250 A až do 6 300 A.
 • Rovinové alebo odstupňované držiaky zberníc umožňujú, aby boli distribučné zberne inštalované v rôznych pozíciách: vzadu, na bokoch rozvádzača, vertikálne a pod strechou, na podlahe alebo na akomkoľvek horizontálnom stupni.
 • Patentované modulárne obojstranné izolačné podpery, dostupné v troch rôznych veľkostiach, môžu byť otočené o 180° na zabudovanie 5 mm aj 10 mm zberníc. Podpery sa môžu používať pri rovných aj tvarovaných zbernicových systémoch. Táto modularita zároveň zabezpečí, že vzdialenosť medzi fázovými zberňami môže byť upravená podľa potreby jednoduchým posunutím a zaklapnutím systémom click-in.
 • Jednoduchá spojovacia tyč s rôznou dĺžkou na upevnenie zberníc do držiakov.

System pro E Power je inovatívne riešenie od ABB pre hlavné distribučné rozvádzače s menovitým prúdom do 6 300 A a so skratovou odolnosťou až do 120 kA. Tento systém vyhovie každej priemyselnej požiadavke v závislosti od typu inštalácie, kde sú vysoké nároky na elektrické či mechanické vlastnosti rozvádzača aj stupeň krytia. Nový systém je v maximálnej synergii s produktovým portfóliom ABB, zabezpečujúc maximálnu mieru úspory.

www.abb.sk