Vyhotovenie a výkon sa testuje nad rámec štandardných požiadaviek. Prístroj je pripravený zabezpečiť nepretržitú dodávku kritického napájania. Jeho samostatná konštrukcia znižuje počet káblových prepojení na minimum, čo urýchľuje inštaláciu, minimalizuje možnosť zlyhania a zabezpečuje najvyššiu spoľahlivosť vo svojej triede. Prediktívna údržba a modulárne komponenty znižujú náklady na prestoje a servis. Pokročilá konektivita je pripravená na budúcnosť. Navyše na rozdiel od typického ATS riešenia TruONE™ umožňuje núdzové manuálne ovládanie pod záťažou na okamžité obnovenie výkonu v prípade zlyhanie zariadenia.

TruONE™ od ABB spĺňa požiadavky na certifikáciu IEC a UL, vytvára nový bezpečnostný priemyselný štandard s odnímateľným ovládacím panelom HMI (bez použitia nástroja), ktorý umožňuje diaľkové ovládanie pomocou kábla RJ45 až na 10 m. Zákazníci tak môžu osadiť HMI aj do iného poľa spoločne s ostatnými ovládacími a vizualizačnými zariadeniami. HMI počas uvedenia do prevádzky uľahčuje prácu, keďže všetky funkcie sú integrované do samotného prepínača. ATS môže stále pracovať aj pri odpojení modulu HMI. Navyše prepínač režimu je umiestnený vedľa mechanizmu ATS, čím zabezpečuje prepínanie na ručné ovládanie bez potreby otvárania dverí daného poľa.

Jednou z vlastností TruONE™ je schopnosť pripojenia do cloudu a komunikácie so systémom ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System EDCS. Súbor cloudových riešení ABB Ability zjednodušuje implementáciu a používanie TruONE™ v koordinácii s inými zariadeniami ABB (napr. s ABB SACE EMAX2 – inteligentný výkonový vzduchový istič) a zabezpečuje spoločné používateľské rozhranie a spoločné softvérové prostredie.

Modulárne pripojenie komunikačných adaptérov so siedmimi komunikačnými protokolmi – Modbus RS-485, Modbus TCP, ProfiBus DP, ProfiNet, DeviceNet, Ethernet IP, IEC 61850 – zaisťuje jednoduchú inštaláciu a pripojenie na rôzne komunikačné linky a nadradené ovládacie systémy.

TruONE™ od spoločnosti ABB je jediným ATS, ktorý zaručuje bezpečnú a spoľahlivú prevádzku aj pri dramatických teplotných zmenách (–25 až +70 °C) a napätí (200 – 480 V AC s toleranciou ±20 %). Je odolný vibráciám (podľa IEC 60068-2-6) a nárazom (podľa IEC 60068-2-27), pričom je dostupný vo veľkostiach v rozsahu 30 – 1 600 A, jedno-, dvoj- a trojpólovom vyhotovení. Dostupné sú tri varianty vyhotovenia ovládacieho panela: pomocou DIP prepínačov, LCD obrazovky alebo citlivej dotykovej obrazovky v krytí až do IP54. Prepínanie je možné v dvoch variantoch: otvorený prechod I-II (bez stabilnej polohy OFF na odpojenie záťaže) a oneskorený prechod I-O-II (so stabilnou polohou OFF na odpojenie záťaže).

Ergonomické štúdie naznačujú, že TruONE™ odstráni potrebu kabeláže a skráti uvedenie do prevádzky až o 90 %. TruONE™ ABB predstavuje významný posun v inžinierstve a zásadný posun pri kritickom napájaní v kritických aplikáciách.

Autor: Tomáš Terpo