V čom je UR20 výnimočný?

Nový kobot UR20 je vybavený úplne novou konštrukciou kĺbov, ktorá umožní ešte rýchlejšie časy cyklov a tiež schopnosť zvládnuť ťažšie bremená. Jeho dosah 1750 mm bol navrhnutý tak, aby mohol pracovať v plnej výške štandardnej europalety, čo zmení spôsob balenia a paletizácie v podnikoch, zatiaľ čo jeho malé rozmery umožnia firmám dosiahnuť viac v existujúcich výrobných priestoroch. Okrem paletizácie bude UR20 môcť byť využívaný na zváranie, manipuláciu s materiálom, nakladanie strojov a obsluhu strojov, ako aj na ďalšie inovatívne riešenia vytvorené rozsiahlym partnerským ekosystémom.

„UR20 je najinovatívnejší kobot, ktorý sme doteraz vyrobili, a odráža najnovší vývoj za 17 rokov technických skúseností v robotickom priemysle. Naši technici kompletne prepracovali rameno, pričom zachovali rovnako intuitívne používateľské rozhranie, ktorým sme už dlho známy,“ predstavuje novinku prezident spoločnosti Universal Robots Kim Povlsen.

Universal Robots uviedla na trh prvý komerčne využiteľný kobot na svete v roku 2008 a odvtedy vybudovala ekosystém viac ako 1 100 integrátorov, distribútorov a nezávislých partnerov, ktorí pre jej koboty vytvárajú komponenty, sady a aplikácie. UR predala viac ako 50 000 kobotov a pri návrhu nového UR20 využila poznatky získané vďaka svojej zavedenej zákazníckej základni.

Očakáva sa, že UR20 bude možné predobjednať koncom 4. štvrťroku 2022 a začne sa dodávať v 2. štvrťroku 2023.

O spoločnosti Universal Robots

Cieľom spoločnosti Universal Robots je umožniť zmenu spôsobu práce pomocou špičkovej robotickej platformy. Od uvedenia prvého komerčne využiteľného kolaboratívneho robota (kobotu) na svete v roku 2008 vyvinula spoločnosť UR portfólio produktov zahŕňajúce modely UR3e, UR5e, UR10e a UR16e, ktoré odrážajú rad dosahov a užitočných zaťažení. Každý model je podporovaný širokým výberom koncových efektorov, softvéru, príslušenstva a aplikačných sád v ekosystéme UR+. Vďaka tomu je možné koboty používať v širokej škále priemyselných odvetví a je možné ich prenášať na rôzne úlohy. Spoločnosť je súčasťou firmy Teradyne Inc., sídli v Odense v Dánsku a má regionálne pobočky v USA, Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Taliansku, Českej republike, Poľsku, Turecku, Číne, Indii, Singapure, Japonsku, Južnej Kórei, na Taiwane a v Mexiku. Spoločnosť Universal Robots inštalovala po celom svete viac ako 50 000 kobotov.

Ďalšie informácie nájdete na adrese www.universal-robots.com  alebo si prečítajte jej blog na adrese www.blog.universal-robots.com .