V centre pozornosti sú kolaboratívne roboty a ľahké roboty

„Svet robotiky a nutná periféria pre každodenné robotické aplikácie prejdú obnovou,“ zdôrazňuje Henrik A. Schunk, výkonný riaditeľ spoločnosti SCHUNK, odborník na uchopovacie systémy a upínaciu technológiu, so zreteľom na nadchádzajúcu výstavu Hannover Messe. „V oblasti kolaboratívnych a ľahkých robotov očakávame skutočný rozmach, pretože budú formovať obraz priemyselnej výroby v nadchádzajúcich rokoch.“ Spoločnosť SCHUNK bude na výstave Hannover Messe vystavovať svoje portfólio uchopovačov Co-act a predvedie ich pravdepodobný vzhľad.
V centre pozornosti sú kolaboratívne roboty a ľahké roboty

Obr. Uchopovač EGL-C s veľkým zdvihom je míľnik v oblasti spolupráce človeka s robotom. Vďaka integrovanej inteligencii možno teraz v kolaboratívnych aplikáciách realizovať uchopovaciu silu dosahujúcu až 450 N.

Ak by to mohlo byť vykonané priamou spoluprácou človeka s robotom, už by to nebol žiadny problém. Spoločnosť SCHUNK predvedie túto možnosť prostredníctvom uchopovača EGL-C s dlhým zdvihom a veľkou uchopovacou silou. „Nové roboty ponúkajú obrovskú slobodu dizajnu v oblasti manipulácie a montáže z hľadiska stupňa vzájomného pôsobenia s ľuďmi, ako aj z hľadiska použitej upínacej technológie,“ povedal H. A. Schunk. Napríklad v priemyselnom prostredí je veľká pridaná hodnota, ak ľudia a roboty spolupracujú vedľa seba a pracovníci sú oslobodení od namáhavej a únavnej práce. Uchopovač SCHUNK EGH Co-act bol predstavený koncom roka 2019 a vzbudil veľkú pozornosť medzi odborníkmi z celého sveta. Bolo jasné, že spoločnosť SCHUNK bude s nadšením pre technológiu pokračovať s inováciami vo svete kolaboratívnych a ľahkých robotov.

„Priemyselná transformácia vyžaduje svieži a tvorivý pohľad na robotiku,“ zdôraznil H. A. Schunk. „Scenáre s ľahkými a kolaboratívnymi robotmi sa musia dať jednoducho a flexibilne, dokonca hravo realizovať,“ hovorí podnikateľ. To je presne to, kde prichádza portfólio SCHUNK Co-act. Vo svojom jadre predstavuje zásadné zjednodušenie – od výberu komponentov cez konfiguráciu a montáž až po nadchádzajúcu operáciu. Pre H. A. Schunka je logické, že nové upínacie technológie budú zavedené aj v tomto kontexte. „Čím viac robotika otvára nové oblasti použitia, tým všestrannejší bude rozsah uchopovacích systémov.“ SCHUNK vám umožní ochutnať tento nový svet uchopovania v Hannoveri.