Kompaktné kombinácie motora a meniča minimalizujú plochu stroja

Spoločnosť B&R doplnila svoje riešenie servomotora s integrovaným meničom o dva mimoriadne kompaktné varianty. Výkonný procesor poskytuje variantom ACOPOSmotor rýchly interný čas cyklu 50 µs na riadenie prúdu, rýchlosti a polohy. To z nich robí správnu voľbu pre vysoko dynamické procesy, kde sa musia synchronizovať vysokorýchlostné pohyby s dokonalou presnosťou. Rovnako sa tak otvárajú potenciálne nové aplikácie týchto zariadení v oblastiach, ako je tlač a balenie.

Dvanásťpercentné zvýšenie hustoty výkonu

Nové jednotky ACOPOSmotor majú motory s mimoriadne vysokou hustotou krútiaceho momentu. To umožňuje použitie podstatne menšej príruby a zároveň zvýšenie hustoty výkonu o 12 %. Pokrývajú výkonový rozsah od 283 W do 2,3 kW. Najmenšia verzia má 60 mm prírubu pri celkovej dĺžke len 125 mm. Vďaka tomu možno postaviť kompaktnejšie stroje, ktoré zaberajú menej miesta. Zariadenia pracujú v širokom rozsahu napätia od 24 do 58 V DC. K dispozícii je aj široký výber prevodoviek, ktoré sa s nimi dajú použiť.

Redukovaná kabeláž

Jednotky ACOPOSmotor sú vybavené dvoma 300° otočnými konektormi na hybridné káble. Do rozvádzača treba viesť len jeden kábel. Hybridný kábel prenáša napájanie aj komunikáciu POWERLINK. Ďalšie jednotky ACOPOSmotor sa ľahko pripájajú prostredníctvom reťazenia kabeláže. Tým sa ušetrí až 90 % kabeláže a podstatne sa uľahčí testovanie a inštalácia. Integrované motorové pohonné jednotky sú štandardne vybavené aj bezpečnostnou funkciou STO. Tá sa ovláda prostredníctvom hybridného kábla, takže nie je potrebné žiadne dodatočné zapojenie.

Nový rad kompaktných PLC šetrí miesto v rozvádzači

Prinášame vám nový rad PLC: X20 Embedded. PLC kombinujú vysoký výkon a početné integrované rozhrania v šírke iba 55 mm. To znamená polovičnú šírku s porovnateľnými zariadeniami. Vďaka výkonným procesorom Intel Atom sú nové PLC vhodné aj pre náročné aplikácie s krátkym časom cyklu. Tieto kompaktné zariadenia môžu ovládať i plnohodnotné robotické aplikácie. Výrobcovia strojov tak ušetria náklady aj miesto v rozvádzači. Štandardne sú vybavené dvoma USB portmi, integrovanou flash pamäťou a dvoma ethernetovými portmi. Integrovaný switch podporuje reťazové zapojenie káblov bez ďalšej sieťovej infraštruktúry.

Integrované rozhrania

Zariadenia sú štandardne vybavené hardvérovým rozhraním POWERLINK a RS-485. Rozhranie RS-485 možno použiť na pripojenie frekvenčných meničov bez ďalšieho hardvéru. Pomocou voliteľného slotu umožňuje PLC podporu ďalších zbernicových protokolov. Systém X20 Embedded možno kombinovať so všetkými komunikačnými kartami a I/O modulmi radu X20 od B&R. Integrovaný je aj zdroj napájania. Napriek vysokému výkonu nevyžaduje PLC žiadne ventilátory ani batérie, takže je úplne bezúdržbové.