EKS USB FHC

MGB2 a MBM

Prvou novinkou je bezpečnostný systém MGB2 Modular. Rovnako ako jeho predchodcovia prináša riešenie bezpečnosti na dverách pre vstup do nebezpečného priestoru. MGB2 Modular spája nielen funkciu kontroly zatvorenia dverí a ich bezpečne monitorovaného zamknutia, ale obsahuje aj integrované ovládacie prvky a vďaka zbernicovému modulu MBM komunikuje prostredníctvom bezpečnostnej zbernice Profinet/Profisafe. Prepracovaný dizajn, nové a rozšírené funkcie a tiež modulárne vyhotovenie, to je nové MGB2 (Multifunction Gate Box) Modular.

Ide o viac než jednoduché bezpečnostné zariadenie. Vďaka modulárnemu dizajnu sa MGB2 Modular môže jednoducho prispôsobiť špecifickým požiadavkám vybranej aplikácie a zabezpečí tak správne riešenie v danej aplikácii. Pomocou dvoch podmodulov možno integrovať až šesť rôznych ovládacích prvkov do jedného uzamykacieho modulu MGB2 Modular. V tesnejších podmienkach môže byť kompaktný zbernicový modul MBM s integrovaným rozhraním Profinet/Profisafe inštalovaný oddelene na vhodnejšom mieste. Použitie jedného MBM umožňuje pripojenie viacerých MGB2 modulov, čím sa tvorí veľmi flexibilné riešenie.

MCM

Rozširovací modul MCM dokáže výrazne rozšíriť funkčnosť MGB2 Modular. Ak sa vyžadujú ďalšie ovládacie prvky a uzamykací modul MGB2 je plne obsadený, dokáže rozširovací modul MCM poskytnúť priestor na ďalšie štyri podmoduly. To všetko dosiahneme len jednoduchým vložením týchto podmodulov do rozširovacieho modulu MCM. Rozširovací modul MCM možno pripojiť priamo do zbernicového modulu MBM alebo do uzamykacieho modulu MGB2.

EKS USB FHC

V novom elektronickom kľúčovom systéme EKS s USB pripojením na kontrolu a riadenie prístupu je elektronika integrovaná priamo v modulárnej čítacej hlave. USB rozhranie umožňuje priame pripojenie do zariadení pracujúcich na báze počítačovej technológie (zariadenia s operačným systémom Windows). Adaptér EKS USB je dostatočne kompaktný na to, aby ho bolo možné integrovať do najmodernejších ovládacích panelov s minimom miesta na inštaláciu.

Montážny otvor má 22 mm ako pri väčšine štandardných ovládacích tlačidiel. Jeho uzavreté okrúhle vyhotovenie predchádza zachytávaniu nečistôt a umožňuje jednoduché čistenie; zároveň je otvor vyrobený zo schválených plastov FDA, aby mohol byť použitý v hygienicky náročnom prostredí, napríklad v potravinárskom priemysle.