V čase priemyslu 4.0, smart factory a sieťových komunikačných systémov neustále rastie potreba dát a rastú aj požiadavky na ich prenos. Všetky priemyselné siete musia byť schopné zvládať veľké objemy dát aj v náročných podmienkach a zároveň musia tiež odolávať vonkajším vplyvom. Pritom sú v automatizácii na vzostupe aj decentralizované inštalačné technológie. Spoločnosť LAPP, svetový líder na trhu integrovaných riešení v oblasti káblovej a spojovacej techniky, rozširuje svoje portfólio switchov a predstavuje dva nové priemyselné ethernetové switche s krytím IP67, ktoré podporujú túto decentralizáciu komponentov a používajú sa priamo pri aplikácii. Tieto switche umožňujú sieťové prepojenie mimo rozvádzača priamo v prevádzke, čím šetria čas potrebný na inštaláciu a dlhé káblové trasy.

Konzistentná sieť ethernet v priemyselnom prostredí

Nové switche so širokou škálou funkcií pre správu dokážu pripojiť až 8 účastníkov siete cez kódované konektory M12D a boli špeciálne vyvinuté na použitie v náročných priemyselných podmienkach mimo rozvádzača. Vďaka krytiu IP67 je možné ich inštalovať priamo na stroj alebo do neho.

ETHERLINE® ACCESS PN IP67 s 8 portami (10/100Base-T(X)) pre konektory M12 s kódovaním D je vhodný najmä pre použitie v sieťach PROFINET v automatizačnej technike ("Conformance Class B"). Na decentralizované použitie v teréne ho možno používať v rozšírenom teplotnom rozsahu od -40 °C do +75 °C. Riadený switch uprednostňuje sieť PROFINET s dátami v reálnom čase a umožňuje jednoduchú konfiguráciu a diagnostiku prostredníctvom PROFINET alebo webového rozhrania. Tento variant navyše podporuje MRP (klient), LLDP, DCP a SNMP, umožňuje diagnostické alarmy a podrobné sieťové štatistiky.

Neriadený priemyselný ethernetový switch ETHERLINE® ACCESS U IP67 s 8 portami (10/100Base-T(X)) pre konektory M12 s kódovaním D je mimoriadne rýchlo a s minimálnymi nárokmi na inštaláciu pripravený na použitie a zároveň je vysoko výkonný vďaka veľkorysej 16K MAC tabuľke adries a rozsiahlej vyrovnávacej pamäte paketov o veľkosti 256 kB. Je vhodný na použitie v sieťach automatizačnej techniky na báze ethernetu aj na použitie v sieťach PROFINET ("Conformance Class A") a je možné ho používať v rozšírenom teplotnom rozsahu od -40 °C do +75 °C.

„Spoločnosť LAPP postupne rozširuje svoje portfólio switchov a teraz dokáže uspokojiť aj decentralizované aplikácie. S týmito dvoma novými variantmi switchov sme komplexnejší a môžeme teraz našim zákazníkom ponúknuť optimálne riešenie pre pripojenie v sieťach PROFINET a ethernet bez rozvádzača," hovorí Jürgen Greger, produktový manažér pre priemyselnú komunikáciu v spoločnosti LAPP.