Svoj slogan „Zostaňte pripojení“ chápe spoločnosť Murr oveľa širšie. Od roku 1975, keď bola spoločnosť založená, získala si povesť popredného celosvetového dodávateľa kabeláže s takmer neobmedzenou paletou káblov, farieb a konektorov. Vďaka takmer 30 000 možným kombináciám rôznych káblov a konektorov má Murr perfektné riešenie kabeláže pre vaše aplikácie:

 • Zbernicové komunikačné káble sú dostupné takmer pre všetky možné protokoly, ktoré potrebujete. Tieto spoľahlivé sieťové káble pomáhajú prenášať informácie, ktoré udržujú váš systém v činnosti. Môžu sa dodávať s potrebnou predúpravou alebo požadovanými konektormi vhodnými pre váš systém.
 • Murrelektronik takisto ponúka jeden z najkomplexnejších radov kabeláže pre snímače a akčné členy. Všetky tieto konektory majú krytie IP67 a káble certifikované podľa UL a CSA – čo je výborné riešenie pre všetky snímače a akčné členy.
 • Tento sortiment dopĺňajú aj zátky ventilov, ktoré sú vylisované najmodernejšími technológiami odlievania.
 • Pomocou jediného nástroja – momentového uťahovača – možno pripojiť každý konektor rýchlo a spoľahlivo.

Spojovacie technológie od Murrelektronik pomohli posunúť priemysel k nastaveniu štandardu vysokej kvality v oblasti káblov a konektorov. Ročná výroba káblov v Murrelektronik predstavuje niečo viac ako 56 000 km. Či už sa kabeláž vyrába v Šanghaji pre ázijský trh, alebo v Nemecku a Čechách pre európsky trh, alebo v Atlante pre trh Severnej Ameriky, každý konektor sa pred opustením výrobného závodu elektronicky testuje.

Murrelektronik takisto ponúka zákaznícky prispôsobené riešenia. V závislosti od aplikácie a technických požiadaviek možno vytvoriť akúkoľvek kabeláž, ktorá bude najlepšie spĺňať potreby vašej aplikácie. S takmer 500 typmi káblov na sklade dostanete vždy kábel, aký potrebujete.

„To, čo robí z Murrelektronik jedného z top dodávateľov kabeláže, je, že jeho produkty môžu byť použité v mnohých odvetviach priemyslu: automobilovom, vo výrobe strojných zariadení, v potravinárskom a nápojovom priemysel, v logistike a mnohých iných. Vieme, pred akými výzvami tieto odvetvia stoja, a sme hrdí na to, že môžeme prispieť riešeniami, ktoré vytvárame spolu s našimi zákazníkmi a tým, že počúvame ich potreby,“ uviedol Jürgen Zeltwanger, viceprezident divízie Konektory.

Konektory M23 – jednoduché a chránené napojenia káblov na servomotory

Murrelektronik ponúka vysoko kvalitné konektory M23 pre servomotory. Sú kompletne izolované, odolné proti nárazom a vibráciám, sú jednoducho montovateľné a zabezpečené proti neúmyselnej manipulácii.  Murrelektronik vyrába kvalitné káble M8 a M12 pre senzory a pohonné jednotky už niekoľko desaťročí. Táto skúsenosť firme poskytla východisko pre vývoj a produkciu konektorov M23, vhodných ako rozhranie medzi servomeničmi a servomotormi. Časy, keď sa elektrické prívody pre motory museli skladať z množstva samostatných častí, sa stali teraz minulosťou. Pri použití káblov M23 od spoločnosti Murrelektoronik sa môžete spoľahnúť na výborné spojenie. Integrované protivibračné zabezpečenie zaisťuje spojenie i počas meniacich sa vonkajších podmienok, a to bez potreby opätovného zaisťovania. Praktická šesťhranná závitová hlavica konektora umožňuje utiahnutie s primeranou silou, čo zjednodušuje inštaláciu aj prípadnú ďalšiu manipuláciu.

Murrelektronik s potešením uvádza s konektormi M23 aj predlžovacie káble v osempólovom vyhotovení. Tie sú určené pre najsilnejšie pohonné jednotky a servomotory. Všetky konektory Murrelektronik M23 poskytujú 360-stupňovú ochranu, čo zabezpečuje len nízke vyžarovanie energie do okolia. Vysoko kvalitný, dobre izolovaný vodič značky Siemens s kvalitnou vodiacou lištou zabraňuje kontaminácii v prípade náročného vonkajšieho prostredia v priemyselných podnikoch, čo je ďalším benefitom káblov s konektorom M23. Káble sú dostupné v dĺžke násobkov desiatich metrov s minimálnym odberom jedného kusu.

Káble najvyššej kvality:

 • ohňovzdorné, bez použitia halogénu, odolné oleju a chemikáliám,
 • schválené VDE, CSA, UL,
 • teplotné rozpätie od –35 °C do + 70°C,
 • cyklus ohybov 5 miliónov,
 • akcelerácia 50 m/s²,
 • otočný rádius sedemnásobok vonkajšieho priemeru,
 • korešponduje s MC800+.

Murrelektronik GmbH Austria

Concorde Business Park D2/11
2320 Schwechat
Tel.: +43 1 706 4525-0
info@murrelektronik.at 
www.murrelektronik.com