Žijeme konektormi!

Dnes vyrába kabeláž množstvo výrobcov automatizačnej techniky. Avšak skutočná výzva spočíva v získaní všetkých potrebných konektorov a typov káblov z jedného zdroja. A to pri vysokej kvalite! Len čo sa takýto partner nájde, výzva sa premení na riešenia.
Žijeme konektormi!

Svoj slogan „Zostaňte pripojení“ chápe spoločnosť Murr oveľa širšie. Od roku 1975, keď bola spoločnosť založená, získala si povesť popredného celosvetového dodávateľa kabeláže s takmer neobmedzenou paletou káblov, farieb a konektorov. Vďaka takmer 30 000 možným kombináciám rôznych káblov a konektorov má Murr perfektné riešenie kabeláže pre vaše aplikácie:

 • Zbernicové komunikačné káble sú dostupné takmer pre všetky možné protokoly, ktoré potrebujete. Tieto spoľahlivé sieťové káble pomáhajú prenášať informácie, ktoré udržujú váš systém v činnosti. Môžu sa dodávať s potrebnou predúpravou alebo požadovanými konektormi vhodnými pre váš systém.
 • Murrelektronik takisto ponúka jeden z najkomplexnejších radov kabeláže pre snímače a akčné členy. Všetky tieto konektory majú krytie IP67 a káble certifikované podľa UL a CSA – čo je výborné riešenie pre všetky snímače a akčné členy.
 • Tento sortiment dopĺňajú aj zátky ventilov, ktoré sú vylisované najmodernejšími technológiami odlievania.
 • Pomocou jediného nástroja – momentového uťahovača – možno pripojiť každý konektor rýchlo a spoľahlivo.

Spojovacie technológie od Murrelektronik pomohli posunúť priemysel k nastaveniu štandardu vysokej kvality v oblasti káblov a konektorov. Ročná výroba káblov v Murrelektronik predstavuje niečo viac ako 56 000 km. Či už sa kabeláž vyrába v Šanghaji pre ázijský trh, alebo v Nemecku a Čechách pre európsky trh, alebo v Atlante pre trh Severnej Ameriky, každý konektor sa pred opustením výrobného závodu elektronicky testuje.

Murrelektronik takisto ponúka zákaznícky prispôsobené riešenia. V závislosti od aplikácie a technických požiadaviek možno vytvoriť akúkoľvek kabeláž, ktorá bude najlepšie spĺňať potreby vašej aplikácie. S takmer 500 typmi káblov na sklade dostanete vždy kábel, aký potrebujete.

„To, čo robí z Murrelektronik jedného z top dodávateľov kabeláže, je, že jeho produkty môžu byť použité v mnohých odvetviach priemyslu: automobilovom, vo výrobe strojných zariadení, v potravinárskom a nápojovom priemysel, v logistike a mnohých iných. Vieme, pred akými výzvami tieto odvetvia stoja, a sme hrdí na to, že môžeme prispieť riešeniami, ktoré vytvárame spolu s našimi zákazníkmi a tým, že počúvame ich potreby,“ uviedol Jürgen Zeltwanger, viceprezident divízie Konektory.

Konektory M23 – jednoduché a chránené napojenia káblov na servomotory

Murrelektronik ponúka vysoko kvalitné konektory M23 pre servomotory. Sú kompletne izolované, odolné proti nárazom a vibráciám, sú jednoducho montovateľné a zabezpečené proti neúmyselnej manipulácii.  Murrelektronik vyrába kvalitné káble M8 a M12 pre senzory a pohonné jednotky už niekoľko desaťročí. Táto skúsenosť firme poskytla východisko pre vývoj a produkciu konektorov M23, vhodných ako rozhranie medzi servomeničmi a servomotormi. Časy, keď sa elektrické prívody pre motory museli skladať z množstva samostatných častí, sa stali teraz minulosťou. Pri použití káblov M23 od spoločnosti Murrelektoronik sa môžete spoľahnúť na výborné spojenie. Integrované protivibračné zabezpečenie zaisťuje spojenie i počas meniacich sa vonkajších podmienok, a to bez potreby opätovného zaisťovania. Praktická šesťhranná závitová hlavica konektora umožňuje utiahnutie s primeranou silou, čo zjednodušuje inštaláciu aj prípadnú ďalšiu manipuláciu.

Murrelektronik s potešením uvádza s konektormi M23 aj predlžovacie káble v osempólovom vyhotovení. Tie sú určené pre najsilnejšie pohonné jednotky a servomotory. Všetky konektory Murrelektronik M23 poskytujú 360-stupňovú ochranu, čo zabezpečuje len nízke vyžarovanie energie do okolia. Vysoko kvalitný, dobre izolovaný vodič značky Siemens s kvalitnou vodiacou lištou zabraňuje kontaminácii v prípade náročného vonkajšieho prostredia v priemyselných podnikoch, čo je ďalším benefitom káblov s konektorom M23. Káble sú dostupné v dĺžke násobkov desiatich metrov s minimálnym odberom jedného kusu.

Káble najvyššej kvality:

 • ohňovzdorné, bez použitia halogénu, odolné oleju a chemikáliám,
 • schválené VDE, CSA, UL,
 • teplotné rozpätie od –35 °C do + 70°C,
 • cyklus ohybov 5 miliónov,
 • akcelerácia 50 m/s²,
 • otočný rádius sedemnásobok vonkajšieho priemeru,
 • korešponduje s MC800+.

Murrelektronik GmbH Austria

Concorde Business Park D2/11
2320 Schwechat
Tel.: +43 1 706 4525-0
info@murrelektronik.at 
www.murrelektronik.com