Farnell pridáva nový rad inovatívnych energetických riešení od MPS

Spoločnosť Farnell, dodávateľ produktov a riešení pre vývojárov, rozšírila svoje portfólio polovodičov o nový rad kompaktných, energeticky úsporných riešení na riadenie spotreby energie, riadenia pohybu a senzorov od spoločnosti Monolithic Power Systems (MPS). Od svojho založenia v roku 1997 spoločnosť MPS patentovala mnoho prelomových technológií vrátane svojho najvýznamnejšieho úspechu v podobe integrácie celého energetického systému na jeden čip, ktorý je základom ich vysoko integrovaných riešení.
Farnell pridáva nový rad inovatívnych energetických riešení od MPS

Spoločnosť Farnel má okrem iných na sklade aj tieto výkonové moduly MPS:

  • MPM3695-25 je špičkový škálovateľný a plne integrovaný výkonový modul s rozhraním PMBus. Môže dodávať až 250 A špičkovo a trvale až 200 A a na výstupe nízke napätie až do 0,5V. Je ideálny pre telekomunikačné a sieťové systémy, pričom poskytuje až o 60% vyšší výkon v porovnaní s diskrétnymi riešeniami point-of-load (POL). V malom kryte QFN-59 so širokým rozsahom V/V napätia je výkonový modul MPM3695-25 vhodný aj na použitie v priemyselných zariadeniach, výpočtové aplikácie ako aj nasadenie umelej inteligencie prostredníctvom FPGA/ASIC a dolovanie údajov.
  • MPM3822C je výkonný modul s veľmi malým a veľmi nízkym šumom v kryte QFN-18 s integrovaným induktorom, vhodný pre aplikácie s obmedzeným priestorom, pamäťové a prenosné zariadenia. MPM3822C poskytuje až 2 A spojitého výstupného prúdu z rozsahu vstupného napätia 2,75 V až 6 V a ponúka vynikajúcu reguláciu záťaže a liniek s nízkym úrovňou elektromagnetického rušenia. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí ochrana pred skratom, ochrana pred prúdovým preťažením po cykle a pod. •
  • MPM3811 je monolitický konvertor so zabudovaným internými výkonovými tranzistormi MOSFET a induktorom. MPM3811 dosahuje 1A spojitého výstupného prúdu zo vstupného napätia 2,3 V až 5,5 V s vynikajúcou reguláciou záťaže a vedenia. MPM3811 je ideálny pre širokú škálu aplikácií vrátane vysokovýkonných signálových procesorov, bezdrôtového napájania, prenosných a mobilných zariadení a ďalších nízkoenergetických systémov.

„Tento najmodernejší rad odzrkadľuje náš trvalý záväzok poskytovať našim zákazníkom najinovatívnejšie energetické riešenia, ktoré môžu urýchliť proces vývoja a môžu pomôcť uviesť výrobky na trh rýchlejšie,“ konštatuje Lee Turner, globálny vedúci Divízie polovodičov a jednodoskových počítačov v spoločnosti Farnell. Spoločnosť Farnell ponúka vo svojom komplexnom portfóliu polovodičov rozsiahlu škálu produktov na podporu vývojárov. Zákazníci majú tiež bezplatný prístup k online zdrojom, produktovým katalógom, prípadovým štúdiám, videám a webinárom na webovej stránke spoločnosti Farnell a technickú podporu 24/5.

Ponuka výkonových polovodičových riešení MPS je k dispozícii na odoslanie od spoločnosti Farnell v EMEA, element14 v APAC a Newark v Severnej Amerike v deň objednania.