„Oscar“ z Číny

Na významnom podujatí 2017 GaoGong Robot Annual Industry Gala, ktoré niektorí zainteresovaní nazývajú aj udeľovaním čínskych Oscarov za robotiku, získala Universal Robots Čína nie jedno, ale hneď dve ocenenia na slávnostnom galavečere, ktorý sa konal v Dongguan v Číne. Tieto ocenenia získal v kategóriách Najlepšia robotická spoločnosť a Najvýraznejší prínos. Tesne pred touto udalosťou získala spoločnosť na Čínskom medzinárodnom priemyselnom veľtrhu (CIIF) aj ďalšie významné ocenenie Strieborná cena v kategórii Spolupráca človek – robot. Táto výstava, ktorá sa konala na konci minulého roku, sa považuje za najväčšie a najvplyvnejšie podujatie v Ázii.

Cena za vzdelávanie

Akadémia Universal Robots získala druhé mieste v kategórii Výnimočnosť pri tvorbe študijného obsahu – medzinárodný obchodný sektor, a to pred takými spoločnosťami, ako je IKEA či iné veľké značky. Cenu získala v rámci podujatia Learning Technology Award, ktoré sa konalo koncom minulého roka v Londýne. Do tejto akadémie sa už zapísalo viac ako 18 000 používateľov zo 132 krajín celého sveta, ktorí sa chcú stať programátormi robotov. Pomôže im v tom deväť online modulov, ktoré sú dostupné v rôznych jazykových mutáciách (angličtine, španielčine, nemčine, francúzštine a čínštine).

Najlepšia robotická spoločnosť

Universal Robots Južná Ázia – ktorej súčasťou je odnedávna aj pobočka v Bangladéši – získala ocenenie pre výrobcu elektroniky v oblasti Najlepšia robotická spoločnosť, ktorú jej udelila indická asociácia elektroniky a polovodičov (IESA). Slávnostné odovzdanie cien sa konalo na konci minulého roku v indickom Dillí.

Znovu vodcovia v automatizácii

Po dvoch rokoch opäť ocenenie Vedúce postavenie v automatizácii pre Universal Robots USA. Výročné udeľovanie ocenení od prestížneho odborného časopisu Automation World sa odlišuje od iných ocenení, nakoľko Ocenenie vedúcich spoločností v automatizácii sa určuje na základe dotazníkov od koncových zákazníkov, ktorí musia mať vlastné skúsenosti z používania produktov a sami navrhujú, t. j. nevyberajú z vopred zostaveného zoznamu výrobcov, kto ocenenie získa. Universal Robots získal toto ocenenie v kategórii Robotika.