„Inžinierske centrum v Košiciach ponúka projekčné a inžinieringové práce pre výstavbu energetických zdrojov. . Produkuje inovatívne riešenia pre zákazníkov po celom svete,“ povedal Ing. Ľuboslav Pribičko, riaditeľ Divízie výkonových technológií ABB Slovensko. Počet ľudí sa bude navyšovať približne o polovicu. V súčasnosti zamestnáva košické centrum 30 pracovníkov, ktorí aktívne participujú na viacerých zahraničných projektoch po celom svete. „Do konca budúceho roka plánuje ABB prijať do Inžinierskeho centra cca 15 ľudí.

Dôvodom je celosvetovo stúpajúci dopyt po efektívnych zdrojoch elektrickej energie, ktorý so sebou prináša požiadavky na kvalitné inžinierske služby. Slovenské centrum ponúka spojenie výbornej znalostnej úrovne s optimálnou výškou nákladov,“ dopĺňa pán Pribičko. Zvyšujúcu sa pôsobnosť a komplexnosť slovenských inžinierskych kapacít ABB si vyžiadal rastúci dopyt po službách a dodávkach inovatívnych riešení pre hráčov na energetickom trhu.

Pre porovnanie v stredoeurópskom regióne existuje už len jedno podobné inžinierske centrum. Inžinierske centrum čerpá nových pracovníkov aj z radu absolventov technických univerzít. Spolupráca s vysokými školami sa potvrdila aj v prípade Inžinierskeho centra v Žiline, ktoré sa zameriava na oblasť Network manažmentu. Ide o softvérové systémy, ktoré dohliadajú a zabezpečujú stabilitu sietí určených na prenos elektrickej energie. ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie.

Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. ABB zamestnáva zhruba 124 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí v 5 mestách a zamestnáva okolo 200 ľudí.

www.abb.sk