ELVAC SK, s.r.o.

Telestena – multipanelové zobrazenia

Zostava typu Telestena je cenovo efektívne riešenie veľkoplošných ­zobrazovačov určených pre aplikácie stredného až veľkého rozsahu. Ide o zostavu matice LCD displejov, doplnenú o výkonnú PC kompatibilnú ­riadiacu jednotku vybavenú zodpovedajúcim grafickým výstupom. Dostupné sú verzie určené na zavesenie na stenu alebo so stojanom, ktorý môže priamo obsahovať riadiacu jednotku. Na zdroje zobrazovacích dát možno zostavu napojiť prostredníctvom ethernetu 1 Gb/s, alternatívou je ľubovoľné ďalšie rozhranie dostupné na platforme PC vrátane zásuvných kariet PCI/PCIe. Štandardným operačným systémom sú MS Windows doplnené o všetky potrebné ovládače vrátane prvkov HW a SW diagnostiky umožňujúcich vzdialený monitoring. Ako aplikačné programové vybavenie možno nasadiť ľubovoľnú MS Windows kompatibilnú aplikáciu, ktorej je tak sprístupnená rozšírená pracovná plocha pokrývajúca niekoľko displejov.

www.elvac.sk

12“ panelový počítač AFL-12A

12“ bezventilátorový panelový počítač je postavený na dvojjadrovom procesore Intel Atom D525 alebo voliteľne s procesormi Intel Core i7/i5/i3. AFL-12A je výkonné riešenie s vysokou funkčnosťou a vynikajúcou grafikou. Dodať ho možno s odporovým alebo kapacitným displejom. Kapacitné riešenie je ideálne na ovládanie mnohými používateľmi. Tvrdosť predného skla odolá vrypom tvrdosti 7H – kremeň. Kapacitný displej podporuje funkciu multi-touch (pri použití OS Windows 7). Voliteľne je k dispozícii aj identifikácia na rádiovej frekvencii – RFID Mifare alebo EM. RFID MIFARE (pásmo do 125 kHz) je používaná v systémoch vstupnej kontroly a aplikáciách s potrebou odolnosti proti kvapalinám. RFID EM (13,56 MHz pásmo) zahŕňa normy ISO14443 a ISO-15693. Ďalšie parametre AFL-12A sú SO-DIMM až 4 GB, duálny GbE LAN, pripojenie štandardu Wi-Fi 802.11 b/g/n, integrovaná kamera, reproduktory a mikrofón, LED podsvietenie a funkcia autoregulácie jasu. Panel má predné krytie IP 64.

www.elvac.sk

PPC-5152-D525 s dvojjadrovým procesorom D525

Spoločnosť iEi Technology uviedla na trh novinku v oblasti panelových PC. PPC-5152-D525 v hliníkovom plášti s displejom 15“ ponúka možnosť rozšírenia o 2x PCI/ PCIe karty a voľby bezdrôtového modulu WiFi. Počítač je vybavený dvomi pármi combo konektorov SFP/RJ45, keď iba jeden môže pracovať v danú chvíľu a konektory SFP sú prioritné nad RJ45. Celý systém je pasívne chladený a ponúka nasledujúce výstupy: 2x USB 3.0 a 2x USB 2.0 (1x vodeodolný na prednom paneli), 5x COM port, 1x VGA. LCD má LED podsvietenie s autoreguláciou jasu, má menšiu spotrebu energie, obrazovka je dotyková odporová (5 drôtov), panel je napájaný buď 9 – 36 V DC alebo cez externý adaptér 12 V DC. Integrovaná je i kamera a reproduktory. Predné krytie je IP 64, pracovné teploty sú –20 až 50 °C. Využitie nájde v priemyselnej automatizácii, komunikácii a prenose dát na väčšie vzdialenosti, ako sú napríklad sieťové aplikácie a bezpečnostné sledovanie.

www.elvac.sk

Amtek, s.r.o.

Frekvenčné meniče LIFT od firmy FUJI Electric

Frekvenčné meniče FUJI LIFT sú špeciálne vyvinuté pre výťahové a ­žeriavové aplikácie a predstavujú riešenie s vysokou technickou úrovňou. Know-how jedného z najväčších svetových výrobcov frekvenčných meničov a výkonových IGBT modulov umožňuje produkciu profesionálnych prístrojov s vynikajúcimi prevádzkovými parametrami. Meniče sú schopné dodávať menovitý výstupný prúd bez obmedzenia (no derating) pri teplote okolia až +50 °C a frekvencii PWM 16 kHz. Ojedinelé je aj riešenie napájania meniča z batérií na núdzovú jazdu – vystačíte s minimálnym počtom externých prvkov a bez obmedzenia konkrétnym predpísaným napätím batérie. Zaujíma vás, čo sa stane s meničom, až bude potrebné po niekoľkých rokoch vymeniť filtračné kondenzátory v jednosmernom medziobvode meniča FUJI Electric projektuje ich životnosť na 10 rokov! Sú inštalované tak, aby ich bolo možné vymeniť s použitím bežného náradia.

www.amtek.cz

Senzory náklonu od firmy di-soric

Meranie náklonu, nezávislé v dvoch osiach, v rozsahu 120° s rozlíšením 0,3. Nemecká firma di-soric úspešne pôsobí na trhu so svojím vývojom a výrobou senzorov pre priemyselnú automatizáciu. Senzory náklonu NS 60 umožňujú meranie a vyhodnocovanie zmeny uhla alebo nastavenie požadovaného uhla sklonu. Ako príklad aplikácií na používanie senzorov NS 60 možno spomenúť zabezpečenie stability žeriavov pri presune bremena, monitorovanie bezpečného uhla pri sklápacích vozidlách či automatickú zmenu sklonu solárnych panelov. Senzory sú navrhnuté tak, aby spoľahlivo monitorovali zmeny uhla v rozsahu ±60° so samostatným vyhodnocovaním osí X a Y v tom istom čase. Typ NS 60 M 60XY-U-B5 poskytuje napäťové analógové výstupy 0 – 10 V, typ NS 60 M 60XY-I-B5 prúdové analógové výstupy 4 – 20 mA. Odolné kovové puzdro s vysokým krytím IP67 umožňuje nasadiť senzory v externom náročnom prostredí.

www.amtek.cz

TRANSCOM TECHNIK, s.r.o.

Spoľahlivé meranie prietoku bioplynu

Nová generácia prietokomerov Prosonic Flow B200 je založená na jednotnom technologickom koncepte. Pre používateľa to znamená úsporu času a nákladov, ako aj maximálnu spoľahlivosť. Ultrazvukový prietokomer Prosonic Flow B200 bol vyvinutý na presné meranie prietoku bioplynu aj pri značne premenlivých prevádzkových podmienkach. Výhody prietokomera sú:

  • vysoká presnosť a rozsah merania,
  • žiadna tlaková strata,
  • bezúdržbová technológia,
  • krátke nábehové trasy, -
  • nezávislosť od zloženia plynu a vlhkosti.

Vďaka integrovanému teplomeru a vysoko presnému meraniu rýchlosti zvuku dokáže Prosonic Flow B200 merať súčasne s objemovým prietokom aj množstvo metánu (CH4) bez akýchkoľvek ďalších prístrojov. Táto jedinečná funkcia umožňuje neustále meranie prietoku bioplynu a jeho kvality. Prosonic Flow B200 dopočítava aj charakteristické hodnoty ­potrebné na riadenie procesu: korigovaný objem, teplo, Wobbeho index.

www.transcom.sk