Obr. (zľava) Nové PLC210; Programovateľný regulátor SMI200 s rozhraním RS-485; Kompaktný prevodník teploty NP4 a zobrazovač stĺpcového grafu ITP15

Okrem už existujúcich riešení pre procesy priemyselnej automatizácie bude výstavný stánok zameraný na rad inovácií a rozšírenia. Nové zariadenia a moduly od akYtec vynikajú svojou jednoduchosťou použitia a kompaktným dizajnom, ktorý umožňuje rýchlu integráciu do infraštruktúry.

PLC a V/V moduly s ethernetom

Nové PLC210 obsahuje štyri ethernetové porty, z ktorých tri sú integrované do riadeného prepínača. To umožňuje použiť rôzne topológie siete a radič ako bránu medzi priemyselnou a podnikovou sieťou. Vďaka rôznym komunikačným protokolom ponúka PLC210 veľa možností – od vytvorenia webového servera až po cloudové pripojenie. PLC je programované v bezplatnom programovacom prostredí CoDeSys v3.5 SP14.

S radom MX210 predstavuje spoločnosť ethernetové V/V moduly s vysokofrekvenčnými vstupmi do 100 kHz na rýchle čítanie. Každý modul MX210 má integrované dva ethernetové porty, ktoré umožňujú reťazenie a premosťovanie, čo zaisťuje prenos dát v prípade poruchy modulu.

Kompaktný regulátor s RTC

Na riadenie procesov priemyselnej automatizácie vyvinula spoločnosť programovateľný regulátor SMI200 s rozhraním RS-485, ktorý nemá žiadne ďalšie vstupy ani výstupy.

Pomocou rozhrania Modbus možno pripojiť až 16 V/V modulov. SMI200 možno montovať do kruhového montážneho otvoru s priemerom 22,5 mm na štandardné ovládacie prvky, čo umožňuje pohodlnú a rýchlu inštaláciu na ovládací panel alebo na dvere rozvádzača. Zariadenie je vybavené dvojriadkovým LCD, rozhraním micro-USB a real-time clock (RTC).

Digitálne displeje – teraz tiež v percentách

Univerzálne použiteľné a konfigurovateľné digitálne displeje od spoločnosti akYtec sú navrhnuté v kompaktných krytoch v tvare T, čo umožňuje praktické riešenie montáže. Valcový tvar tela umožňuje ich inštaláciu do štandardného montážneho otvoru s priemerom 22,5 mm. Novinkou v portfóliu je ITP15 zobrazovač stĺpcového grafu, kompaktný percentuálny displej na vizualizáciu analógového vstupného signálu napäťového 0 (2) – 10 V alebo prúdového 0 (4) – 20 mA.

Kompaktný prevodník

Pre meranie fyzikálnych hodnôt od teploty cez tlak, vlhkosť až po plyn ponúka spoločnosť akYtec celý rad senzorov a prevodníkov. Nový snímač teploty NPT4, vhodný pre montáž na DIN lištu, podporuje bežné typy termočlánkov a odporových teplomerov široko používaných v automatizácii. NPT4 prevádza vstupný signál snímača TC alebo RTD (2-, 3-, 4-vodičový) na štandardný signál 0 (4) -20 mA alebo 0 (2) -10.

V rámci výstavy bude predstavené aj programovateľné relé PR200 s mnohými rozšíreniami.

Spoločnosť akYtec môžete navštíviť na SPS v Norimbergu v stánku 410 v hale 8.