V základnej výbave nájdete 17 integrovaných multifunkčných I/O, watchdog a až 2GByte priemyselné pamäte. Tento automat bol vyvinutý a vyrobený v súlade s kritériami kvality priemyselného hardvéru normy IEC 61131-2. WEB/IT funkcie sú realizované ako Automatizačný server. Jedná sa najmä o funkcie s protokolmi HTTP, FTP, SMTP, SNTP, DHCP, DNS, SNMP, PPP a Modbus. Tieto funkcie sú potom prístupné cez štandardné rozhranie Ethernet (integrovaný switch), prostredníctvom USB rozhrania a tiež unikátne prostredníctvom rozhrania RS485. Voliteľná komunikácia umožňuje komunikovať protokolom Profibus so svetom automatizácie výroby a cez LON, BACnet, KNX/EIB, EnOcean, M-Bus a MP-Bus so svetom techniky budov.

Týchto funkcionalít je možné dosiahnuť vďaka možnosti modulárneho rozšírenia základného prevedenia Saia®PCD1 až 4 komunikačnými modulmi. Okrem rozhrania USB a Ethernet, je možné osadiť Saia®PCD1 maximálne ďalšími až 6 sériovými rozhraniami. Je tiež možné integrovať analógový alebo ISDN modem. Dvaja z integrovaných rozširovacích slotov na Saia®PCD1 možno použiť aj pre osadenie klasických I/O rozhraní. Na výber je viac ako 60 rôznych I/O modulov. Maximálne rozšírenie Saia®PCD1 má kapacitu 50 lokálnych I/O bodov.

Viac sa o tomto regulátore dozviete na www.ewwh.sk, stránkach spoločnosti EWWH, s.r.o., jediného oficiálneho distribútora produktov Saia-Burgess Controls,AG pre Českú a Slovenskú republiku. www.ewwh.cz