ELVAC SK, s.r.o.

Embedded počítač ADVANTECH ARK-1503

Spoločnosť ELVAC SK, s. r. o., je dodávateľom značky ADVANTECH. ARK-1503 je kompaktný embedded PC, ktorý je osadený Intel® Atom® procesorom D525/D425. Pamäť je maximálne 4 GB DDR3 SODIMM. PC podporuje 2x Giga LAN a 4x USB 2.0, 1x RS-232, 1x RS-232/422/485 s funkciou Auto-flow control. Krytie je na úrovni IP40. Na osadenie ďalšieho komunikačného modulu je k dispozícii Mini PCIe slot. Bližšie informácie nájdete na www.advantech.com alebo na www.elvac.sk.

Raritan PX2-1190R PDU

Spoločnosť ELVAC SK, s. r. o., je dodávateľom značky RARITAN. Raritan PX2-1190R PDU slúži na pokročilé monitorovanie napájania v dátovom centre. Spínané a merané Power Distribution Unit – na vzdialený power management cez IP adresu, 8 zásuviek C13/16 A, pripojovacia zásuvka C20. Umožňuje riadenie zapnutia a vypnutia na každej zásuvke, meranie odberu, ochranu preťaženia a 1U inštaláciu. Bližšie informácie nájdete na www.raritan.com alebo na www.elvac.sk.

4U počítač ADVANTECH SYS-4U4000-7A01

Spoločnosť ELVAC SK, s. r. o., je dodávateľom značky ADVANTECH. SYS-4U4000-7A01 je PC do racku s veľkosťou 4U. Podporuje procesory i7/i5/i3 maximálne 2,93 GHz s pamäťou DDR3 800/1066/1333 SDRAM maximálne 16 GB. Možné je pripojenie dvoch displejov s rozlíšením VGA a DVI. Ponúka uzamykateľné predné dvere, ktoré chránia pred neoprávneným prístupom. Na detekciu chyby systému slúžia predné LED indikátory a akustický alarm. Bližšie informácie nájdete na www.advantech.com alebo na www.elvac.sk.

EWWH, s.r.o.

Vizualizácia so Saia PCD

Pod pojmom webový server si každý výrobca automatizačnej techniky predstavuje niečo iné. Aké je poňatie webového servera v PLC Saia-Burgess, môžete vidieť na príklade, ktorý ukazuje základné možnosti tvorby vizualizácie technologických procesov. Webový server je neoddeliteľnou súčasťou každého dodávaného automatu modernej generácie tohto výrobcu, túto funkcionalitu teda netreba dokupovať. Používateľovi sa tak dostáva do rúk pružný a lacný nástroj na vizualizáciu technologických procesov, ktorú potom možno zobrazovať bežným internetovým prehliadačom na lokálnom paneli obsluhy, v štandardnom kancelárskom počítači, v mobilnom zariadení iPhone, iPAD alebo aj v telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android. Viac informácií a príklad vizualizácie nájdete na stránkach spoločnosti EWWH, s. r. o., výhradného distribútora produktov Saia-Burgess pre ČR a SK: www.ewwh.sk.

TRANSCOM TECHNIK, s. r. o.

Liquiphant T FTL20-0010 od 111,- eur/ks

Vibračný limitný spínač Liquiphant T FTL20-0010 je spoľahlivý hladinový spínač pre kvapaliny. Vďaka iba 38 mm dlhej vidličke a malému procesnému pripojeniu je možná montáž do nádrží aj do potrubí s malým priemerom, napr. ako ochrana čerpadiel. Spínač FTL20 odoláva nánosom, bublinám, turbulenciám aj náhlym zmenám teploty v priebehu čistenia. Pracuje nezávisle od vodivosti média. Napájanie spínača je 19 – 253 VAC. www.e-direct.sk/ftl20