Deklarovaným cieľom spoločnosti SCHUNK, špecialistu na automatizáciu, je dosiahnuť zrozumiteľnosť, jednoduchosť a efektívnosť procesov jej zákazníkov. Dôležitú úlohu pritom zohráva transparentnosť dát. Umožňuje spoľahlivé procesy a poskytuje základ pre plánovanie šetrné k zdrojom, výrobu bez chýb a energetickú efektivitu. Preto ide digitalizácia komponentov a procesov ruka v ruke s trvalo udržateľnou výrobou. Spoločnosť SCHUNK prostredníctvom praktických príkladov z automatizovanej výroby v najrôznejších oblastiach aplikácií ukazuje, ako digitálne riešenia vedú k vyššej efektivite a nižšej spotrebe zdrojov.

V Mníchove spoločnosť SCHUNK predstaví celý rad nových riešení na zvýšenie efektivity. Premiéru bude mať okrem iného aj polohovacia jednotka PPD. Tá teraz umožňuje zložitejšie pohybové sekvencie aj v oblasti pneumatickej manipulácie. V spojení s pneumatickými uchopovačmi je možné nielen flexibilné a vysoko presné ovládanie prstov uchopovačov, ale aj regulácia uchopovacej sily a rýchlosti. Požadované parametre aplikácií pre zadefinované konštrukčné rady uchopovačov sú už uložené v jednotke, čo šetrí čas pri uvádzaní do prevádzky.

V kombinácii s výkonným pneumatickým univerzálnym uchopovačom PGL-plus-P s extra veľkým zdvihom tak možno aj v náročných prostrediach vykonávať všestranné manipulačné úlohy od nakladania do strojov až po vysoko citlivé aplikácie v čistých priestoroch. Spoločnosť SCHUNK ponúka pneumatický uchopovač ako celosvetovo prvý uchopovač s certifikovaným a bezpečným udržiavaním uchopovacej sily GripGuard. Tento uchopovač navyše disponuje už integrovanou senzorikou IO-Link, ktorá umožňuje monitorovanie polohy prstov uchopovača, vďaka čomu nie sú potrebné externé snímače.

Všetky novinky, zaujímavosti a oveľa viac si môžete naživo pozrieť u nás na stánku: hala A5, stánok 502

www.schunk.com